PIĘCISETOWE SPOTKANIE DLA KARPATEK. 08 marca 2021

Kolejne zwycięstwo odniesione po rozegraniu pięciu setów odniosły nasze pierwszoligowe siatkarki. Tym razem pokonały po zaciętym pojedynku drużynę Olimpii Jawor. To Karpatki były faworytkami tego spotkania, ale wygrana wcale nie przyszła łatwo. Już meczw Mielcu pokazał, że zawodniczki z Jawora mogą sprawiać niespodzianki. Nasz zespół przystąpił do meczu trochę spięty . Choć wygrał pierwszego seta do 23 to dwa mkolejne padły łupem siatkarek z Jawora. Krośniankom nic nie wychodziło. Grały czytelnie, nie kończyły ataków, wpadały im wydwać by się mogło łatwe piłki i zagrywki. Olimpia osiągała przewagę, nasze siatkarki dwukrotnie doprowadzały do remisu 24:24, w trzecim secie miały piłki setowe, ale sety wygrywały przyezdne. Od czwartego seta nasz zespół wrócił do swojej gry. Dokonane przez trenera zmiany pozytywnie wpłynęły na grę, widać było mobilizację i pewność w grze. Krośnianki dobrze broniły, kończyły akcje mocnymi atakami, funkcjonował blok. Szybko osiągnęły przewagę punktową i pewnie wygrały czwartą i piątą partię. Końcowy wynik spotkania to 3:2 (25:23, 24:26, 26:28, 25:18, 15:8)  dopisujemy kolejne dwa punkty do ligowej tabeli. Pozwoliły one na zbliżenie się do wyprzedzające Karpaty zespoły Z Wieliczki i Gliwic. Na pięć kolejek przed zakończeniem fazy zasadniczej nasza drużyna zapewniła sobie utrzymanie w I lidze na kolejny sezon.
Nasz młody zespół kolejny raz pokazał, że potrafi odwrócić losy spotkania, walczyć do końca, cieszyć się grą.
Wierzymy, że w pozostałych spotkaniach sezonu Krośnianki pokażą dobrą siatkówkę i sprawią jeszcze wiele niepodzianek przynosząc radość sobie i swoim kibicom.