WAŻNE ZWYCIĘSTWA KROŚNIEŃSKICH DRUŻYN 09 grudnia 2019

Ważne zwycięstwa odniosły zasze zespoły w ostatni weekend w ligowych meczach sezonu 2019-2020. Najpierw w sobotę wygrali w Sędziszowie drugoligowi siatkarze. Nasz zespół nie był faworytem tego spotkania. Siatkarze pojechali do Strzyżowa po serii 6 porażek. Jednak w tym spotkaniu to Krośnianie zgarnęli całą pulę punktów. Zwycięstwo 3:0 (25:21, 25:18, 25:14) napawa optymizmem w rozpoczynajacej się rundzie rewanżowej. Drużyna Karpat pewnie pokonała faworyta spotkania i wyrażnie zbliżyła się punktowo do sąsiadów z sasiednich miejsc w tabeli. Już za tydzień siatkarze spotkaja się z rywalem zza miedzy - drużyną z Jasła i liczymy, że nasi siatkarze  podreperują swój dorobek punktowy w ligowej tabeli.

Nie zawiodły siatkarki w niedzielnym spotkaniu. Karpatki miały swiadomość ważności spotkania z drużyną PWSZ-u z Tarnowa. w dwóch pierwszych setach Karpatki grały spokojnie, kontrolowały ich przebieg i wygrały w stosunku 25:22 i 25:18. Inaczej wyglądał trzeci set. Tarnowianki rozpoczęły go bardzo dobrze i szybko osiągnęły wysokie prowadzenie 10:2. W drużynie Karpat trener dokonał zmian i ambitnie walczące gospodynie po serii dobrych zagrywek i bloków zbliżyły się do przyjezdnych na 2 punkty. Końcówka seta była bardzo emocjonujaca, ale to Tarnowianki cieszyły się z wygranej 25:23. Równie dobrze rozpoczęły Tarnowianki seta numer 4. Prowadziły już 6:1. Jednak trudne zagrywki Łucji Laskowskie pozwoliły na szybkie wyrównanie stanu rywalizacji. Od tego momentu to Krośnianki kontrolowały przebieg spotkania i wygrały seta do 18. Trzy zdobyte punkty pozwoliły na awans w tabeli o 2 pozycje.  MVP spotkania została atakujaca naszej drużyny Manuela Jakóbiak.

Było to ostatnie spotkanie I rundy fazy zasadniczej tegorocznego sezony. Nasz zespół zdobył w niej 14 punktów i zajmuje 8 pozycję w ligowej tabeli. Już w najbliższą niedzielę Karpatki rozegrają kolejny mecz w swojej hali. Ich przeciwniczkami będzie zespół UNI Opole. To dobra okazja na udany reważ za porażkę w I rundzie. Czy to się uda? Zobaczymy w niedzielne popołudnie 15 grudnia. Na pewno dziewczyny ambitnie powalczą o kolejne punkty w ligowych rozgrywkach