Sponsorzy wspierający

Partnerzy Programu

Tie Break

KROŚNIEŃSKIE DRUŻYNY BEZ PUNKTÓW 12 października 2020

Sobota nie była udana dla krośnieńskich drużyn birących udział w rozgrywkach I i II ligi siatkówki. Nie zdobyły one żadnego punktu. Sobotnią rywalizację rozpoczęli drugoligowi siatkarze, którzy we własnej hali podejmowali drużynę KKs Kozienice. Po dwóch pewnych zwycięstwach z beniaminkami ligowymi nasz zespół wydawał się być także faworytem w tym spotkaniu. Niestety rzeczywistość boiskowa okazała się inna. Co prawda Krośnianie w dwóch pierwszych setach spotkania walczyli jak równy z równymprzegrywając pierwszego na przewagi 26:28 i wygrywając drugą partię do 23, jednak trzeci i czwarty set pewnie wygrali nasi rywale będąc zespołem lepszym. Porażka spowodowała, że nasza drużyna straciła fotel lidera i obecnie po trzech kolejkach zajmuje trzecią lokatę w tabeli.
Nie zapunktowały także pirwszoligowe Karpatki. Krośnianki rezegrały wyjazdowy mecz w Tarnowie z drużyną, która nie kryje, że w tym roku ma zamiar awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej (kolejne wzmocnienie - brazylijska środkowa). Nasze dziewczyny nie były faworytkami tego spotkania, ale w dwóch setach mocno postawiły się faworyzowanym Tarnowiankom. W pierwszym secie po skutecznej grze doprowadziły do stanu 24:22 i mając dwie piłki setowe - "przestraszyły się, że mogą wygrać seta". Przegrały go 26:24 i nie było to zasługą dobrej gry zespołu gospodyń tylko błędom popełnianym przez Naszą drużynę. Czego zabrakło? Chłodnej głowy i braku tego czegoś co mają bardziej doświadczone w ligowych bojach zespoły. W drugim secie nasza drużyna popełniała mnóstwo błędów i pojedyncze, dobre zagrania nie wystarczyły na rywalki. Tarnowianki pewnie wygrały seta do 11. Trzecia partia to wyrównana gra punkt za punkt, z której zwycięsko wyszedł zespół tarnowski. Trudno, wygrały faworytki. Nasz zespół na razie zamyka tabelę, ale po trzech trudnych rywalach będzie spotykał się w kolejnych meczach z drużynami, z którymi miejmy nadzieję bedzie w stanie zapunktować. W następnej kolejce Krośnianki pauzują. Kolejny mecz zostanie rozegrany w Krośnie z drużyną Częstochowianki.