Sponsorzy wspierający

Partnerzy Programu

Tie Break

PO PUNKCIE Z WYJAZDÓW 15 lutego 2021

Po jednym punkcie przywiozły nasze drużyny z wyjazdowych, sobotnich spotkań. Pierwszoligowa drużyna zeńska rozegrała sw ój mecz w Częstochowie. Było to dobre spotkanie w wykonaniu naszych dziewczyn. prowadziły juz w setach 2:0 grając bardzo spokojnie swoja siatkówkę. Dobre przyjęcie i gra w obronie owocował kończonymi atakami. Wydawało się, że Karpatki pójdą za ciosem i mecz zakończy się w trzech setach. Jednak w trzeciej odsłonie gospodynie uciekły naszym zawodniczkom i osiągnęły prowadzenie 24 do 19. Wtedy mobilizacja Karpatek, dobra zagrywka iofiarna gra całego zespołu doprowadziły do wyniku 23:24 i pomimo posiadania trzech piłek na skończenia seta i wyrównania, Krośnianki przegrały decydującą piłkę. W czwartym secie dość pewnie wygrały zawodniczki Częstochowianki i doprowadziły do piątego seta. W decycującej partii meczu gra toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie w grze na przewagi lepsze okazały się gospodynie. Karpatki wróciły do Krosna z jednym punktem i przełąmały serię przegranych spotkań bez zdobyczy punktowych. Gra naszej drużyny mogła się podobać i to jest optymistyczne przed kolejnymi meczami. Najbliższy z nich już 20 lutego w krośnieńskiej hali a przeciwnikiem Krośnianek będzi drużyna NOSiR-u Z Nowego dworu Mazowieckiego, która bezpośrednio wyprzedza nasz zespół w ligowej tabeli.

Nasz drugoligowy zespół męski walczył o punkty na trudnym terenie w Chełmie. Stawka spotkania była bardzo duża bo nasza wygrana raczej pozwalała na utrzymanie pozycji lidera przez Karpaty. Niestety po bardzo zaciętym pięciosetowym spotkaniu, lepsi okazali się gospodarze. Wynik 3:2 (25:23, 22:25, 18:25, 26:24, 17:15) i gra w dwóch ostatnich setach na przewagi świadczy o zaciętej walce w tym spotkaniu.  Przy wygranej druzyny KKS Kozienice w Gorlicach karpaty straciły pozycję lidera na rzecz zespołu z Kozienic. Za dwa tygodnie rozegrana zostanie ostatnia kolejka w fazie zasadniczej drugoligowych rozgrywek. Nasza drużyna zmierzy się w niej we własnej chali z zespołem AKS-u V LO z rzeszowa i wydaje się być wyrażnym faworytem.Jednak aby powrócić na fotel lidera musi liczyć na potknięcie drużyny z Kozienic we własnej hali w meczu z zespołem Sparty Kraków. Ciekawie zapowiada się także mecz, w którym MOSiR jasło będzie gościł drużynę Arki Tempo Chełm. To właśnie te trzy spotkania zadecydują o układzie par w fazie play off grupy VI drugoligowych rozgrywek siatkarzy w bieżącym sezonie.