KOLEJNE PUNKTY W LIGOWYCH ZMAGANIACH. 16 listopada 2020

Kolejne punkty ligowe zdobyły nasze zespoły w ligowych zmaganiach sezonu 2020/2021. W rozegranym w piątkowy wieczór w Ropczycach meczu VI grupy drugoligowych rozgrywek siatkarzy, Karpaty pokonały gospodarzy 3:0. Po nieudanym tydzień wcześniej meczu z MOSiR-em Jasło Krośnianie zmobilizowali się i po ciekawym i zaciętym meczu prezywieźli do Krosna 3 punkty. Nie przyszło to łatwo bo w każdym secie walka była wyrównana, jednak to nasz zespół kontrolował przebieg rywalizacji i nie pozwolił drużynie Błękitnych na wygranie nawet seta. Kolejne sety to wygrane w stosunku do 22, 24 i 21. Po tej kolejce nasz zespół ma zgromadzonych 15 punktów w 7 meczach. Pozwala to zajmować trzecie miejsce w tabeli ligowej, jednak nie jest ona adekwatna ponieważ nie wszystkie drużyny rozegrały jednakową liczbę spotkań. W najbliższą sobotę 21 listopada Karpaty rozegrają spotkanie z drużyną liderującą w tabeli. Nasz najbliższy rywal - Arka Tempo Chełm - niespodziewanie uległ w ostatniej kolejce u siebie drużynie Extransu Z Sędziszowa 1:3     (25:18, 23:25, 11:25, 22:25). Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Liczymy na dobry mecz naszych chłopców i kolejne punkty w tegorocznym trudnym sezonie.

W sobotę kolejne spotkanie rozegrały pierwszoligowe Karpatki. Nasz zespół rywalizował z drużyną Asotry Płomień Sosnowiec.  Sosnowiczanki to wicelider rywalizacji i trudno było uważać, że nie jest faworytem. Spotkanie było bardzo zacięte i ciekawe. Obie drużyny falowały. W pierwszym secie raz jedna raz druga drużyna uzyskiwała niewielką przewagę. W końcówce seta nasz zespół uzyskał prowadzenie 21:18 i miał szansę na zwycięstwo w secie. Jednak nie poraz pierwszy przy naszym prowadzeniu rywalki doganiają i wygrywają seta. tak też się stało i to zawodniczki Asotry cieszyły się z wygranej w stosunku 25:22. Drugi set to dominacja Karpat Pewna wygrana do 16. Trzeci set to powtórka drugiego tylko w roli wygranych były przyjezdne. Wynik 16:26. Set czwarty wygrały ponownie Karpatki pozwalając przeciwniczkom na zdobycie 15 punktów. Decydujaca piata partia przebiegała pod kontrolą drużyny Asotry. Sonowiczanki szybko odskoczyły na 5:0, potem na *:2 i mimo ambitnej postawy i pogoni Karpaek nie dały sobie odebrać wygranej w secie i całym meczu. Ostateczny wynik spotkania to 2:3 (22:25, 25:16, 16:25, 25:15, 6:15). Krośnianki rozegrały w sumie niezłe spotkanie, ale widać brak doświadczenia. dziewczyny poza bardzo ładnymi akcjami, niezłej grze w polu popełniają  błędy własne i psują duża ilość zagrywek. Z każdym spotkanie widać jednak coraz lepszą postwę, ambicję i waleczność co dobrze rokuje na kolejne spotkania. Teraz bardzo ważny mecz wyjazdowy w Jaworze. Drużyna z Jawor przebywa obecnie na kwarantanie  i niedługo będzie wiadomo czy spotkanie zostanie rozegrane zgodnie z harmonogramem.