Sponsorzy wspierający

Partnerzy Programu

Tie Break

WAŻNE PUNKTY KARPATEK. LIDER ZA SILNY DLA SIATKARZY. 17 stycznia 2022

Ważne punkty do ligowych zmagań dopisało po sobotnim meczu krośnieńskie siatkarki. Po zaciętym spotkaniu nasz zespół pokonał faworyzowaną drużynę Asotry Płomienia Sosnowiec 3:2 (25:23, 28:26, 11:25, 17:25, 15:10). To był trudny mecz jednak nasze dziewczyny pokazały soją waleczność i udowodniły, że nie są łatwym rywalem dla najlepszych. Dwa pierwsze sety spotkania wyglądały identycznie. Krośnianki zaczynały  je bardzo udanie, osiągały kilkapunktową przewagę nad rywalem i gdy wydawało się, że sp[okojnie dojadą do końca partii to traciły swoją przewagę. Na prowadszenie wychodziły siatkarki z Sosnowca, trener Karpatek dokonywał podwójnej zmiany a zagrywająca Karolina Legień tak utrudniała swoją zagrywką grę Płomieniowi, że to Karpaty wygrywały set. Było 2:0 i wydawało się, że przegrane końcówki setów podłamią przyezdne. Nic z tego. Trener Płomienia dokonał zmian. Na boisku pojawiły się trzy nowe zawodniczki i obraz spotkania wyraźnie się odwrócił. To Siatkarki z Sosnowca prowadone do walki przez kończacą niemal każdą piłkę prze wprowadzoną do gry Barbarę Cembrzyską  dominowały na boisku wygrywając kolejne dwie partie do 11 i 17. W piątym secie to nasz zespół brylował na boisku. Karpatki powróciły do swojej gry z pierwszych setów, szybko uzyskały przerwagę i nie pozwoliły na to by wygrana pojechała do Sosnowca. Gratulacje dla całej drużyny, która potrafiła pokazać swoją ambicję i waleczność. Za tydzień wyazd do Wieliczki na niezmiernie ważne spotkanie z Solną a na krośnieńskiej hali Karpatki zobzcymy 29 stycznia w spotkaniu z bardzo wymagającym rywalem jakim jest zespół Energetyka Poznań.

Przed spotkaniem naszych dziewczyn odbyła się miła uroczystość wręczenia upominków weteranowi krośnieńskich kibiców, członkowi Krośnieńskiego Stowarzyszenia siatkówki Karpaty Krosno Panu Andrzejowi Kolendowskiemu.
Pamiątkowy album , piłkę siatkarską z autografami oraz kosz słodyczy wiernemu sympatykowi naszych drużyn wręczyli przedstawiciele KSS Karpaty Krosno z Prezesem Marcinem Januszem oraz Rodzina solenizanta obchodzącego 80 urodziny.

Po zakończonym spotkaniu to właśnie Pan Andrzej Kolendowski wręczył statuetkę najlepszej zawodniczce spotkania za którą uznano naszą Srodkową Maję Grodzką.

Przerwana została zwycięska passa nszych drugoligowych siatkarzy. Po sześciu kolejnych wyjazdowych spotkaniach zakończonych zwycięstwami, krośnianie powrócili do własnej hali i niestety przegrali.  Nasza drużyna uległa liderowi  rozgrywek drużynie MCKiS Jaworzno. Drużyna przyjezdnych zanotowała tydzień temu pierwszą porażkę przegrywając u siebie z Kęczaninem Kęty, jednak nasza drużyna okazała się za słaba aby pokonać ledera. Co prawda w I secie mocno postraszyła rywala ale ostatecznie lepszą drużyną w grze na przewagi okazał si ę lider. II i III set to wyraźna przewaga doświadczonych zawodników z Jaworzna. Ostatecznie nasza drużyna uległa swojemu rywalowi 0:3 (25:27, 17:25, 14:25) i komplet punktów pojechał do jaworzna. Teraz krośnian czeka ciężki wyjazd do wicelidera MKS-u Andrzychów, a za dwa tygodnie zagra we własnej hali z Kęczaninem Kęty.