WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWA NASZYCH DRUŻYN NA KONIEC 2020 ROKU 20 grudnia 2020

Dwoma zwycięskimi spotkaniami zakończyły nasze drużyny ligowe zmagania w 2020 roku. Oba nasze zespoły rozgrywały mecze wyjazdowe.

W sobotnie popołudnie Karpatki rozgrywały mecz w Jarosławiu i nie uchodziły za faworytki. Drużyna gospodyń mawyższe notowania, ale boisko pokazało co innego. Podbudowane wygraną za 3 punkty z Energetykiem Poznań nasze dziewczyny z impetem rozpoczęły spotkanie szybko osiągając przewagę punktową. Gospodynie próbowały gonić dobrze grające Krośnianki, doprowadziły do remisu, ale dobra gra zagrywką i w obronie, skuteczne ataki Moniki Głodzińskiej  i naszych przyjmujących nie pozwoliły na wygraną gospodyń w I secie. Drugi set przebiegał bardzo podobnie i W niespełna godzinę Karpatki Prowadziły już 2:0. W trzecim secie naszym dziewczyną "odcięło prąd" Zawodniczki San-Pajdy wzmocniły zagrywkę, która siała spustoszenie w naszych szeregach. Pozwalało to gospodyniom na wyprowadzanie skuteczych kontr w których celowała Aleksandra Dudek i Dąbrowska. Trener próbował pomóc drużynie dokonując zmian, ale nie przyniosły one skutku. Krośnianki przegrały seta do 13. W czwartym secie walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta dwa błędy własne naszej drużyny pozwoliły wyjść JArosławiankom na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca seta doprowadzając piątej partii. W ostatnie odsłonie spotkania początkowo gra toczyła się punk za punkt. W końcówce dzięki dobrej grze całego zespołu, dobrym zagraniom Izabeli Wisz i zagrywce Izy Filipek nasz zespół zwyciężył w secie i wygrał spotkanie 3:2 (25:21, 25:22, 13:25, 22:25, 15:12).
Wygrana pozwoliła drużynie na wyprzedzenie w tabeli kolejnej drużyny (Częstochowianki Częstochowa) i awans  na 10 pozycję. Różniece punktowe między drużynami nie są duże i obserwując coraz lepszą postawę zespołu można lićzyć na kolejne zwycięstwa w Nowym Roku i dalszy marsz w góre tabeli.

W sobotni wieczór zwycięstwo za 2 punkty odnotowali także nasi drugoligowi siatkarze. Oni także raczej nie byli uważani za faworyt w wyjazdowym meczu z bardziej doswiadczonym zespołem za jaki uchodzi KKS Kozienice. Jednak nasi siatkarze po zaciętym meczu udowodnili swoją wartość i potwierzdili, że wszędzie i zawsze są w stanie wygrać z każdym. Pokonali gospodarzy 3:2 (21:25, 25:18, 15:25, 25:23, 15:9) i wyprzedzili ostatniego rywala w tabeli awansując na drugą pozycję w drugoligowych rozgrywakach VI grupy.

Teraz nasze drużyny czeka świąteczno-noworoczna przerwa  w rozgrywkach. Kolejne spotkania rozegrane zostaną w Krośnie w sobotę 9 stycznia i wierzymy, że nasze oba zespoły rozpoczą Nowy Rok od kolejnych zwycięstw w ligowych zmaganiach.