DOBRE MECZE KROŚNIEŃSKICH ZESPOŁÓW. 29 listopada 2020

To był dobry mecz Karpatek. Mimo porażki z drużyną SMS-u PZPS Szczyrk należy pochwalić nasze pierwszoligowe siatkarki za postawę w sobotnim spotkaniu. Naprawdę zagrały dobrze. W I secie Krośnianki kontrolowały jego przebieg szybko osiągnęły prrzewagę i pewnie wygrały seta do 16. Drugi set przebiegał bardzo podobnie. nasze siatkarki osiągęły przewagę 6 punktów. Nie p[opełniały błędów własnych dobrze broniły i wydawało się, że za chwilę będzie 2:0 dla Karpat. Jednak jescze raz okazało się, że w kobiecej siatkówce zdarzyć ie może wszystko i niczego do końca nie mozna przewidzieć. Gdy na zagrywce po stronie drużyny przyjezdnych stanęła Martyna Borowczak sytuacja się odwtóciła. Jej mocna, trudna do odbioru zagrywka doprowadziłą do remisu, potem do prowadzenia zawodniczek SMS-u. Krośnianki podniosły się, doprowadziły do remisu i swojego prowadzenia, miały 4 piłki setowe jednak po wielkich emocjach w grze na przewagi to przyjezdne wygrały seta 30:28. Trzeci set, podobniejak pierwszy przebiegał pod zdecydowaną kontrolą Krośnianek. Dobra obrona, silny atak i blok zapewnił wygraną do 25:20. czwarta partia to gra punkt za punkt jednak końcówka należała do uczennic ze Szczyrku, które dzięki silnym atakom Piaseckiej i Borowczak wygrały seta do 21. Piąty set to już przewaga zaodniczek przyjezdnych. Dość szybko osiągnęły one wynik 10:5 i mimo ambitnej postawy i walki Karpatek nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa. Końcowy wynik to 2:3 (25:16, 28:30, 25:20, 21:25, 8:15) i 2 punkty pojechały do Szczyrku. Krośnianki z meczu na mecz grają coraz lepiej. Brakuje tego "czegoś" co pozwala na zwycięstwo. Skrupulatnie gromadzą ważne punkty z czołowymi zespołami. W następnym tygodniu czeka je dwa wyjazdowe spotkania. W czwartek 3 grudnia rozegrają przełożony mecz w Jaworze. Będzie to bardzo ważne spotkanie z drużyną Olimpii - zespołem, który zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. Nie oznacza to, że będzie łatwo. Na pewno trzeba zagrać dobry mecz by przywieźć kolejne ligowe punkty. Następnego dnia Karpatki zmierzą się w Opolu w spotkaniu 10 kolejki fazy zasadniczej. Trzymamy kciuki za nasz zespół.

Do półmetka fazy zasadniczej dotarli nasi drugoligowi siatkarze. W 9 kolejce odnieśli pewne zwycięstwo w Rzeszowie 3:0 (25:22, 27:25, 25:20) z drużyną AKS V LO. Krośnianie byli faworytami tego spotkania i mimo dużemu oporowi stawianemu przez gospodarzy przywiźli kolejne 3 punkty. Na półmetku nasz zespół zajmuje 3 miejsce w tabeli z niedużą stratą do drużyn z Jasła i Kozienic. Już w kolejną sobotę Karpaty wyjeżdżają do Gorlic. Liczymy na kolejne zwycięstwo i dobre rozpoczęciwe rundy rewanżowej.