WYGRANE NASZYCH ZESPOŁÓW 10 stycznia 2022

W mininą sobotę i niedzielę na parkiety powróciły drużyny siatkarskie I i II ligi. Dla naszych drużynbył to dobry powrót. Zarówno drugoligowi siatkarze jak i dzień później pierwszoligowy zespół źeński zainkasowały po 3 punkty. W sobotę siatkarze rozegrali mecz w rzeszowie z zespołem AKS-u V LO Rzeszów. Nasz zespół był faworytem, nie zawiódł i pewnie zwyciężył gospodarzy 3:1 (25:16, 23:25, 25:12, 25:23). Krośnianie zamknęli serię kolejnych 6 zwycięskich wyjazdów. Za tydzień zobaczymy ich po długiej przerwie w krośnieńskiej hali przy ulicy Legionów, a przeciwnikiem będzie lider ligowej tabeli MCKiS Jaworzno. Drużyna z Jaworzna w ostatniej ligowej kolejce niespodziewanie przegrała u siebie pierwsze ligowe spotkanie w tegorocznym sezonie tracąc 2 punkty w spotkaniu z Kęczaninem Kęty.. Karpaty zajmują w tabeli 3 pozycję i sototni mecz zapowada się jako pojedynek na szczycie. Liczymy na kontynuowanie zwycięskiej passy przez naszą drużynę i pokonanie lidera, który po swiątecznej przerwie dostał "lekkiej zadyszki".

W niedzielę Karpatki podejmowały nieobliczalny zespół SMS-u PZPS Szczyrk. Krośnianki zręwanżowały się swoim rywalkom za porażkę w szczyrku i po bardzo dobrym spotkaniu pokonały rywala 3:1 (22:25, 25:20, 28:26, 25:23). Nasz zespół rozpoczął mecz niezbyt szczęśliwie. Dziewczyny nie mogły skończyć pierwszych ataków, a dobrze grające w bloku i obronie przyjezdne osiągnęły przewagę kilku punktów, której nie pozwoliły sobie odebrać. Kolejne trzy sety to wyrównana walka. Jednak to nasze dziewczyny w końcówkach poszczególnych rozdań potrefiły wygrywać decydujące piłki i zgarnęły pełnąpulę punktów do ligowej tabeli. Kolejny mecz juz w anjbliższą sobotę a przeciwnikiem będzie groźny zespół Płomienia Sosnowiec. Po drodze Karpatki udadzą się w środę do Tarnowa, gdzie o ligowe punkty powalczą z liderm rozgrywk drużyną Roleski PWSZ Tarnów.