Karpaty nie pozostawiły złudzeń uczennicom SMS 13 grudnia 2014

Od porażki z zespołem z Krosna siatkarki SMS PZPS rozpoczęły sezon 2014/2015. Na wstępie rewanżowej części zmagań efekt rywalizacji obu ekip był identyczny. Uczennice ze Szczyrku przegrały we własnej hali w piątek z Karpatami w trzech setach.

- Nie dysponowaliśmy żadnym argumentem. Trudno wskazać element, który funkcjonowałby w naszym zespole - tak o grze swoich siatkarek wypowiedział się Andrzej Peć, jeden z trenerów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Gospodynie mecz z Karpatami Krosno przegrały wyraźnie. Walkę nawiązały jedynie w secie trzecim, w którym prowadziły 7:4 czy 11:7. Wskutek własnych błędów meczu przedłużyć jednak nie zdołały. Kolejnych punktów pierwszoligowych szukać będą we wtorkowym starciu z Jokerem Świecie.

Zespół Karpat Krosno dzięki tej wygranej zmniejszył dystans do bezpiecznego, ósmego miejsca w tabeli. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka już w niedzielę zagrają w Łodzi w meczu Pucharu Polski z ŁKS-em.

SMS PZPS Szczyrk - AZS PWSZ Karpaty Krosno 0:3
(17:25, 10:25, 22:25)