SIATKARKI PWSZ BRĄZOWYMI MEDALISTKAMI AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI 13 maja 2019

Siatkarki Krośnieńskie  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w rozegranym w Rzeszowie finale Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyły brązowy medal. Oparta w głównej mierze na zawodniczkach I ligowych Karpat drużyna w fazie grupowej wygrała dwa spotkania z politechniką Rzeszowską 2:0 i AWF-em Katowice 2:1 ulegając w meczu o pierwsze miejsce Uniwersytetowi Opolskiemu 2:0. Drużyna z Opola opierała swój skład w całości o I ligowe zawodniczki Uni Opole. W meczu ćwierćfinałowym Krośnianki pokonały drużynę UPH Siedlce 2:0. W meczu półfinałowym rozegrano derby Podkarpacia. Akademiczki z Krosna spotkały się z drużyną reprezentującą Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną z Jarosławia. Zawodniczki, które w tym sezonie wywalczyły awans do I ligi kobiet okazały się lepsze od Krośnianek i wygrały dość zdecydowanie 2:0 (25:13, 25:16). Krośnianką pozostała walka o trzecie miejsce i brązowy medal. W meczu, w którym rywalem była drużyna Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika z Torunia nasze dziewczyny pewnie wygrały 3:0 (25:13, 25:18, 25:16) zdobywając brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski 2019. Serdecznie gratulujemy dziewczynom sukcesu. To już kolejny rok , w którym krośnieński zespół przywozi medal z popularnych AMP-ów.

W finałowym spotkaniupo zaciętym spotkaniu siatkarki Uniwersytetu Opolskiego pokonały drużynę PWSTE jarosław 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:15, 15:9).

W finałach AMP-ów mężczyzn występował także zespół PWSZ Krosno. Nasi siatkarze zajęli ostatecznie wysokie 5 miejsce co jest dużym sukcesem tego zespołu. W meczu o 5 miejsce nasz zespół pokonał siatkarzy Politechniki Łódź 2:0 (25:16, 26:24). We wcześniejszej fazie rozgrywek finałowych nasz zespół pokonał AGH Kraków 2:1 (21:25, 25:19, 15:10), przegrał z WSZiA Opole 0:2 (22:25, 22:25) i pokonał Politechnikę Gdańsk 2:1 (23:25, 25:19, 15:10).  W fazie pucharowej finałów nasi siatkarze przegrali z Uniwersytetm Ekonomicznym z Katowic 1:2 (25:20, 20:25, 12:15) oraz pokonali siatkarzy Politechniki Częstochowskiej 2:0 (25:11, 25:16). Wyniki te pozwoliły na walkę w meczu o 5 miejsce. Gratulujemy naszym siatkarzom.

Akademickie Mistrzostwa Polski zakończyły definitywnie siatkarski sezon 2018/2019. Teraz czas na odpoczynek dla zawodniczek i zawodników i czas budowy zespołów na sezon 2019/2020. O zmianach w krośnieńskich drużynach i przygotowaniach zespół do walki w kolejnym sezonie siatkarskich zmagań będziemy informować na naszej klubowej stronie.