SUKCESY KPU KROSNO W AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH POLSKI. 13 maja 2021

ŻEŃSKA DRUŻYNA KPU KROSNO W PÓŁFINALE ROZEGRANYM W LUBLINIE

W rozegranych w dniach 9-12 maja półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej zespoły Karpackie Państwowej Uczelni w Krośnie okazały się najlepsze spośród 12 drużyn w każdej kategorii.Nasze zespoły oparte były o drużyny Karpat Krosno, których zawodniczki i zawodnicy są jednocześnie studentami krośnieńskie Ucczelni.
 W lubelskim półfinale Karpatki - bo tak mozna nazywać drużynę AZS-u KPU w Krośnie nie straciłyani jednego seta zwyciężając wszystkie mecze w stosunku 2:0. W finale pokonały drużynę Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa w setach 25:21 i 25:11. Najtrudniejsze było jednak spotkanie w półfinale z PWSZ tarnów wygrane w setach na przewagi 27:25 i 28:26. Tarnowianki to zespół oparty o drużynę pierwszoligową, z którą nasze dziewczyny rywalizowały w zakończonym niedawno sezonie. Teraz drużynę KPU Krosno czeka finał ogólnopolski, który zostanie rozegrany w Krakowie w dniach 25-28 maja. Wierzymy, że krośnieński zespół będzie czołową drużyną wśród finalistów i powróci do Krosna z medalem tak jak to czynił w poprzednich latach.

MĘSKA DRUŻYNA KPU KROSNO W PÓŁFINALE ROZEGRANYM W LUBLINIE

Również zwycięsko zakończyli swoje zmagania mężczyźni. Oparta o finalistę drugoligowych rozgrywek drużyna kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa i dopiero w finałowym spotkaniu straciła jedynego seta. Nasi siatkarze pokonali drużynę reprezentującą AGH AZS Kraków 2:1(25:20, 20:25, 15:5). Należy nadmienić, że krakowski zespół występuje w rozgrywkach I ligi piłki siatkowej. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na dobre wieści z finału, który odbędzie się w dniach 22-25 maja także w Krakowie.

Źródło zdjęć: strona azs.lublin.pl