PIERWSZA WYGRANA KARPATEK. SIATKARZE BEZ PUNKTÓW W KOZIENICACH. 05 listopada 2018

Na pierwsze zwycięstwo naszych siatkarek kibice czekali do 7 kolejki tegorocznych rozgrywek. W piątkowy wieczór Karpatki wygrały z Mazovią Warszawa 3:2 (25:21, 25:18, 38:40, 21:25, 17:15) zdobywając 2 punkty. Pierwsze dwa sety odbywały się pod kontrolą naszej drużyny. Pomimo błędów w zagrywce i pojawiających się błędów własnych Karpatki dość pewnie i bez problemów odniosły zwycięstwa w dwóch pierwszych setach. I gdy wydawało się, że ten mecz powinien zakończyć się w trzech setach, panie zgotowały swoim kibicom sytuację przedzawałową. Trzeci set rozpoczął sie od 0:6. Trener Karpatek już przy stanie 0:5 wykorzystał dwie przerwy chcąc wstrząsnąć drużyną by wróciłą do spokojnej gry z poprzednich setów. Gdy wydawało się, że  padnie łatwym łupem siatkarek z Warszawy Krośnianki dogoniły rywalki i same mogły zakończyć mecz w stosunku Trzy do zera. Niestety niefrasobliwość, popsute zagrywki i ataki w aut pozwoliły na wygraną Mazovii. Siatkarki z Warszawy poszły za ciosem, wygrały czwartego seta i długo prowadziły w piątym Tutaj jednak nasz zespół nie pozwolił na wygraną rywalkom. W końcówce meczu nasze siatkarki poderwały się do walki i decydujące piłki należały do Karpat. Pierwsze zwycięstwo stało się faktem. Radość z wygranej i zdobytych 2 punktów. Pozostał niedosyt bo ten mecz powinien zakończyć się zwycięstwem za trzy punkty. Teraz trzeba nadal walczyć o kolejne punkty i nie pozwalać na to by inne zespoły uciekły w tabeli za daleko. Najbliższa okazja to spotkanie w Mielcu gdzie nasz zespó na pewno stać na powiększenie swojego dorobku punktowego.

MVP piątkowego spotkania została Kinga Stronias.

Nie udał się wyjazd do Kozienic naszym drugoligowym siatkarzom. Krośnieński zespół przegrał z miejscowym KKS-em 1:3 w setach do 20, 13, wygrywając trzecią partię do 23 i ulegając w czwartej do 20. Zespół naszego ostatniego rywala wyprzedził Krośnian w tabeli, którzy zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 9 punktów w 6 rozegranych meczach. Tabela grupy VI w II lidze jest trudna do interpretacji ponieważ każdy z zespołów ma rozegraną inną ilość spotkań. Nasz zespół jeszce nie pauzował inne już pauzowały dwukrotnie. Dopiero zakończenie pierwszj rundy tegorocznych rozgrywek wyrówna ilości spotkań i ułoży kształ tabeli w sposób pozwalającu na ocenę i szanse na grę w play-offach poszczególnych drużyn. W najblizszej kolejce nasi siatkarze pauzują. Kolejny meczrozegrają w Krośnie a7 listopada z drużyną AKS-U V LO Rzeszów.