WYGRANA i PORAŻKA SIATKAREK. SIATKARZE WYGRYWAJĄ ZA 2 PUNKTY. 03 października 2022

To był siatkarski weekend w Krośnie. Od piątku do niedzieli kibce śnieńskiej siatkówki mogli obejrzeć 3 mecze ligowe.

Tegoroczny sezon rozpoczęły I ligowe siatkarki 30 września meczem z 15 kolejki z drużyną Wieżyca 2011 Stężyca. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Karpatek 3:0 (25:19, 25:22, 25:20).Młody zespół ze Stężycy dzielnie stawiał opór, ale nie miał argumentów aby zagrozić krośniankom, które grały spokojnie i realizowały przedmeczowe założenia. Dobra gra naszego zespołu pozwoliła na szybką wygraną a MVP spotkania została nasza środkowa Maja Grodzka.

W niedzielę 2 października przeciwnik Karpatek okazał się dużo bardziej wymagający i niestety nasz zespół nie zdobył punktów do ligowych zmagań rozpoczynającego się sezonu. Drużyna Solnej Wieliczki okazała się lepsza od pogodzid Karpatek, które musiały się pogodzić z porażką 1:3 (23:25, 24:26, 25:22, 19:25). Pierwwsze 3 sety spotkania to gra punkt za punkt i małe niuanse siatkarskiego rzemiosła zadecydowały o ich wygrania przez jedną lub drugą drużynę. Czwarty  set  był lepszy w wykonaniu bardziej doświadczonych siatkarek Solnej, które szybko odskoczyły krośniankom na 8 punktów i mimo ambitnej pogoni naszego zespołu niea pozwoliły na rozegranie piątego seta. Ostatcznie wygrała drużyna, która popełniła mniej błędów własnych i dysponowała wyrównanym i doświadczonym składem.

W sobotę sezon rozpoczęli II ligowi siatkarze Karpat. Na początek rozgrywek krośnianie po zaciętym spotkaniu pokonali drużynę krakowskiego Hutnika 3:2 i zgarneli 2 ligowe punkty.

Za tydzień  Karpatki wyruszaj w daleką podróż do Stężycy gdzie  będą faworytkami w rewanżu w meczu z gospodyniami.

Siatkarze rozegrają spotkanie we własnej hali z drużyną AKS-u V LO i także uchodzą za faworyta tego meczu. Początek spotkania w sobotę 8 października o godzinie 14.00.