Dobry mecz Karpatek, ale punkty pojechały do Warszawy 06 grudnia 2018

W środowy wieczór nasza pierwszoligow drużyna kobiet kończyła I rundę fazy zasadniczej meczem z finalistą ubiegłorocznego sezonu drużyną Wisły Kraków. Chociaż zespół warszawski to rywal bardzo doświadczony i wyżej notowany, to jednak w pierwszych trzech setach różnicy na boisku nie było widać.
Pierwszego seta nasze młode zawodniczki rozpoczęły bardzo dobrze uciekając rywalkom na 4 punkty. Te po dobrych zagrywkach byłej naszej zawodniczki Eweliny Mikołajewskiej doprowadzały do remisu, ale w końcówce seta wynik brzmiał 21 do 17 dla Karpatek. I w tym momencie nasz zespół chyba "przestraszył" się, że wygra seta. Ponownie kłopoty z zagrywką Eweliny Mikołajewskiej doprowadziły do stanu 24:22 dla drużyny Wisły i było po secie. Nie pomogły kolejne czasy brane przez trenera. Karpatki stanęły i set wygrała Wisłą.
Drugi set to dominacja Karpatek. Kibice przecierali oczy patrząc na boisko. Bardzo dobra zagrywka, skuteczny blok i atak i set wygrany przez Karpatki do 13. Trzeci set do wyrównana walka do momentu wyraźnego błędu głownego arbitra, który wpierw odgwizdał przy czystym odbiciu podwójną Krośnianek a potem przy protestach ukarał drużynę czerwoną kartkę. Powstała różnica dwóch punktów na korzyść Wisły podłąmała młody zespół i set padł łupe Warszawianek do 21. Set czwarty to zły początek naszej drużyny. Wisłą szybko osiągnęłą dużą przewagę i nie pozwoliłą naszej drużynie na wyrównaną walkę. Wynik meczu to 3:1 dla faworyta spotkania. Szkoda, że Krośnianki nie zdobyły żadnego punktu. Okazja na kolejną zdobycz będzie w najbliższą niedzielę w meczu z liderem Solną Wieliczka. Postawa naszej drużyny może napawać optymizmem i może uda się powalczyć i nawet zapunktować w kolejnym meczu rozpoczynającym rundę rewanżową. Przecież w sporcie trzeba wierzyć w siebie i wychodzić nakażde spotkanie w wiarą w zwycięstwo.

Zapraszamy kibiców na to spotkanie w niedzielę 9 grudnia na godzinę 17.00 do hali tym razem przy ulicy Legionów. Dzień wcześniej nasza drugoligowa drużyna męska rozegra swój mecz z Avią Świdnik. Początek spotkania o godzinie 18.30 w sobotę 8 grudnia tradycyjnie  whali przy ulicy Legonów.

Zapraszamy do dopingu dla naszych drużyn.