DWA PIĘCIOSETOWE MECZE NASZYCH DRUŻYN 04 lutego 2019

W miniony weekend krośneńskie druzyny stoczyły dwa pięciosetowe pojedynki. W 23 kolejce fazy zasadniczej I ligi kobiet Karpatki rozegrały ważny mecz z drużyną Budowlanych Toruń. Niestety nasz zespół przegrał ten ważny pojedynek ulegając 3:2 drużynie z Torunia. Już kolejny raz w tym sezonie krośnieńska hala nie jest sprzymierzeńcem naszego zespołu. Dziewczyny przegrały dwa pierwsze sety grając bez wiary w swoje możliwości i umiejętności. Fatalna gra na przyjęciu  w I secie nie pozwoliła na wyprowadzanie skutecznych ataków  a i gra obronna pozostawiała wiele do życzenia. W drugim secie było już lepiej, lecz i on padł łupem przyjezdnych, które dobrze grały blokiem i skutecznie broniły wyprowdzając kontry. Bardzo dobrze rozgrywała Sylwia Bolimowska, która po meczu została wybrana jego MVP. Dwa kolejne sety to dobra gra Krośnianek. Trudniejsza zagrywka, lepsza gra w polu i skuteczne ataki doprowadziły do wyniku 2:2. Niestety w piątym secie lepsze okazały się siatkarki Budowlanych i kolejny pojedynek Karpatki przegrały. Co prawda po tym meczu układ w tabeli nie uległ zmianie, ale zarówno Budowlani Toruń jak i  Mazovia znacznie zbliżyły się do naszego zespołu. Ostatnie trzy kolejki fazy zasadniczej zadecydują o tym kto zagra w play off-ach, a kto będzie walczył o utrzymanie. Nasz zespół już niejednokronie zaskoczył w tym sezonie zdobywając punkty tam gdzie wydawało się to mało prawdopodobne a przegrywał mecze, które pownien teoretycznie pewnie wygrać. Siatkówka kobiet to jednak nie do końca przewidywalny sport i trudno w tej chwili cokolwiek prorokować. Trzeba po prostu wierzyć w siebie, cieszyć się swoją grą co nie zawsze jest widoczne w naszej drużynie i zdobywać punkty w kolejnych meczach.

Drugoligowy zespół męski zakończył fazę zasadniczą rozgrywek. W ostatnim meczu Karpaty pokonały w Rzeszowie drużynę AKS-u V LO 3:2 (21:25, 26:24, 25:23, 23:25, 17:15). Taki wynik nie zmieniał ukladu czołówki po fazie zasadniczej. Krośnianie zakończyli tę część tegorocznych rozgrywek na piątej pozycji i w fazie play off zmierzą się z czwartą w tabeli drużyną z Kozienic. Gra będzie toczyła się do trzech wygranych pojedynków. Pierwsze dwa Karpaty rozegrają na wyjeździe w Kozienicach