DWA KROKI DO UTRZYMANIA W I LIDZE ZROBIONE. SIATKARZE GRAJA DALEJ. 04 marca 2019

Sobota i niedziela to były bardzo ważne dni dla krośnieńskiej siatkówki. Rozpoczęła się walka siatkarek o utrzymanie w I lidze, a siatkarze kontynuowali grę w fazie play off. Takie mecze są bardzo trudne do grania. Karpatki miały świadomośćo jaką stawkę grają. To co było do tej pory stało się historią. Liczyły się tylko te mecze , które przed nimi. Nasze dziewczynypodołały zadaniu i odniosły dwa pewne zwycięstwa. W sobotę i w niedzielę  pokonały WTS Włocławek po 3:0 i w walce o utrzymanie prowadzą 2:0. Brakuje jednego zwycięstwa i I liga pozostaje w Krośnie na kolejny sezon. Obydwa mecze Karpatek wyglądały podobnie. Karpatki grały spokojnie i choć zdarzały się błędy w zagrywce i na siatce to jednak Krośnianki dość pewnie punktowały Włocławianki. Bardzo dobry mecz zagrała Kinga Stronias, która została MVP spotkania. Sptkanie trwało 10 minut a wynik 3:0 (25:19, 25:21, 25:15) pokazuje przewagę naszego zespołu. W niedzielę zawodniczki z WTS-u zagrały lepiej. Popełniały mniej błędów w zagrywce, potrafiły dobrze bronić. We fragmentach I i II seta osiągnęły nawt 4 punktowe prowadzeni. Jednak gdy nasz zespół poprawiłą przyjęcie to bardzo szybko doganiał swoje rywalki i pozbawiał je złudzeń co do tego która drużyna jest lepsza w tym spotkaniu. Bardzo dobrze ponownie zagrała Kinga Stronias, swoje ataki kończyła Ewa Bimkiewicz wspomagana przez Adę Muszyńską i środkowe. Wynik 3:0 (25:17, 25:20, 25:17) i dwa pierwsze kroki z trzech koniecznych do pozostania w rozgrywkach pierwszoligowych zostały zrobione. MVP spotkania została Ewa Bimkiewicz. nadmienić należy, że pierwszy raz całe spotkanie rozegrała libero Ewa Machowska, która zaprezentowała się bardzo dobrze. Teraz rywalizacja przenośi się do Włocławka. I choć w krośnie górą był nasz zespół to nie oznacza to, żę w najbliższą sobotę będzie łatwo. Zespół z Włocławka na pewno postawi się Karpatkom i podejmie walkę. Wierzymy jednak,że nasze dziewczyny podbudowane zwycięstwami we własnej hali nie pozwolą na zwycięstwa gospodyniom i grając swoje przywiozą z Włocławka jedno zwycięstwo, które zakończy zmagania tegorocznego sezonu i pozwoli grać w przyszłym nadal na pierwszoligowych parkietach.

W drugiej parze spotkań o utrzymanie siatkarki Szóski Mielec dwukrotnie pokonały w Warszawie Mazovię i są bardzo blisko utrzymania w pierwszej lidze.

W fazie play off po dwa zwycięstwa zanotowały zespoły MKS-u Dąbrowa Górnicza, Jokera Świecie, PWSZ-u Tarnów oraz wisły Warszawa. Zwłaszcza zwycięstwa Wisły i Jokera w wyjazdowych spotkaniach stawiają te zespołyjako faworytów do awansu do kolejnej fazy pla off-ów tegorocznego sezonu. Rozstrzygnięcia już za tydzień.

Również nasi drugoligowi siatkarze rozgrywali swoje pojedynki w I rundzie play off. Po pierwszym tygodniu spotkań stan rywalizacji z KKS-em Kozienice był 1:1. W sobotę jednak po bardzo zaciętym spotkaniunasz zespół uległ gościom 1:3 (25:14, 24:26, 18:25, 26:28). W pierwszym secie dominowali Krośnianie o czym świadczy wygrana seta do 14. II set w końcówce to gra na przewagi i ostateczne zwycięstwo gości. Teset chyba miał szczególny wpływ na cały wynik spotkania. Porażka w III secie i i IV także w grze na przewagi przyniosła wygraną drużynie z Kozienic. W niedzielę Krośnianie zagrali lepiej, nie popełniali błędów jak w sobotnim meczu  i zwycięstwo 3:1 (25:15, 25:22, 22:25, 25:18) wyrównało stan rywalizacji o awans na 2:2. teraz rywalizacja przenosi sie ponownie do Kozienic, gdzie w najbliższą środę rozegrany zostanie decydujący mecz o awans do kolejnej fazy rozgrywek. Na zwycięzcę czeka już Avia Świdnik a na przegranych w walce o utrzymanie PZL Sędziszów Małopolski. Wierzymy w dobrą postawę i zwycięstwo naszych chłopców, którzy już niejednokronie pokazywali, że potrafią walczyć o najwyższe cele. Wszystko rozstrzygnie się w środę w Kozienicach skąd czekamy na dobre wieści.