KARPATKI ZAKOŃCZYŁY SEZON 2021/2022 07 kwietnia 2022

W środę nasze pierwszoigowe siatkarki rozegrały drugie spotkanie I rundy fazy play off. Pomimo bardzo dobrej postawy od drugiego seta rywalizacji musiały uznać wyższość lidera fazy zasadniczej tegorocznego sezonu. Po wyrównanej walce wygrały gospodynie - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (25:12, 25:23, 22:25, 25:20). Tym samym nasz zespół nie przedłużył rywalizacji do trzeciego spotkania i zakończył sezon 2021/2022. Krośnianki postawiły się faworytowi. Po wyraźnej przegranej I seta w pozostałych trzech odsłonach spotkania grały punkt za punkt, a gdy tarnowianki odskakiwały na parę punktów szybko odrabiały stracony dystans. Gdyby nie dwa głupie błędy własne w II secie nie wiadomo jak zakończyłoby się to spotkanie. Bardzo dobry mecz rozegrała Izabela Wisz, którą rywalki nie potrafiły zatrzymać na siatce. Punktowały także nasze środkowe Maja Grodzga i PatrycjaJakubowska. Straszyły swoimi trudnymi zagrywkami Amelia Bogddanowicz i Natalia Sławińska, która dokładała punkty z lewego skrzydła. Na pochwałę zasłuzyła cała nasza drużyna, która tegoroczną rywalizację zakończyła na 8. pozycji.

Na podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas. Jednak już dzisiaj należy podziękować wszystkim naszym zawodniczkom za walkę i postawę w całym sezonie. Dziękujemy za dostarczone emocje. To był udany sezon, pierwszy od kilku, w którym nasz młody zespół potrafił zakwalifikować się do drugiej fazy rozgrywek i nie musiał walczyć o utrzymanie w lidze. Zespół, który jak stwierdzili komentatorzy spotkania w Tarnowie, ma bardzo duże możliwości i w przyszłym sezonie przy utrzymaniu składu i niewielkim jego wzmocnieniu będzie walczył o czołowe lokaty w lidze. Wierzymy, że tak się stanie.

Prawie wszystkie nasze siatkarki czeka teraz rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski. Od najbliższego piątku w ramach tych rozgrywek będą reprezentowały Karpacką  Państwową Uczelnię w Krośnie w półfinale w Lublinie. Liczymy na dobry występ i awans do majowego finału oraz nawiązanie do poprzednich lat gdzie nasze siatkarki zdobywały medale i były mistrzyniami w AMP-ach.

Powodzenia i trzymamy kciuki za Karpatki - studentki z Krosna.