TRZY PUNKTY SIATKARZY, JEDEN SIATKAREK 19 listopada 2018

Kolejne trzy punkty zdobyli nasi siatkarze w rozgrywkach II ligi. W sobote nasza drużyna pewnie pokonała zespół AKS-u V LO z Rzeszowa. Wynik 3:0 (25:18, 27:25, 25:15) pozwolił umocnić się naszej drużynie na 3 miejscu w tabeli. Przewaga Krośnian była dość wyraźna i tylko w drugim secie młodzi siatkarze z Rzeszowa "postawili" się Karpatom. Za tydzień połowa rozgrywek w fazie zasadniczej. Zespół Karpat pauzuje. Czy utrzyma 3 miejsce w tabeli zadecyduje pojedynek KKS-u Kozienice z zespołem z Niebylca. Wygrana zespołu z Kozienic za 3 punkty spowoduje, że nasz zespoł spadnie na 4 miejsce. Każdy inny wynik tego spotkania nie zmieni układu w tabeli na miescu trzecim. W II rundzie pierwszej fazy spotkań nie będzie już pauz poszczególnych zespołów i układ tabeli w rozgrywkach grupu VI będzie bardziej czytelny. Wierzymy, że nasz zespoł utrzyma się w czołowej czwórce i bedzie walczył w play offach.

Nie do końca udany był wyjazd drużyny żeńskiej do Torunia na mecz z ostatnią w tabeli drużyną Budowlanych. Po spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej zespół toruński miał duże kłopoty, ale ostatecznie wystartował w rozgrywkach. do niedzielnego popołudnia nie zanotował smaku zwycięstwa. W niedzielę jednak po raz pierwszy odniósł zwycięstwo.  Wiadomo było, że kiedyś ono musi nastapić, ale szkoda, że stało się to kosztem naszej drużyny. Karpatki przegrały 3:2 (25:16, 23:25, 25:20, 21:25, 16:14) po raz drugi w tym tygodniu ulegając po pięciosetowym spotkaniu. Po raz drugi także decydujący set kończy się wynikiem 17:15 dla naszego rywala. Cieszmy się z jednego punktu przywiezionego z wyjazu i liczmy na większą odporność psychiczną naszych dziewczyn w rozgrywaniu decydujących o wyniku akcjach. do końca I rundy fazy zasadniczej pozostały 3 kolejki. Trzeba wierzyć, że Karpatki powiększą w tych spotkaniach swój dorobek punktowy. W każdym meczu jest szansa na kolejne punkty. Dobra gra, na którą stać zespół postawa pełnego zaangażowania na boisku, zimna głowa i wiara, że damy radę każdemu może pomóc drużynie w wygrywaniu kolejnych spotkań. Karpatki zajmują 11 pozycję w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Tylo samo ma wyprzedzająca nas Mazovia Warszawa, która posiada lepszy stosunek setów.  Przed naszym zespołem mecz z drużynami z Dąbrowy Górniczej i Wisły Warszawa u siebie i wyjazd do Włocławka na mecz z beniaminkiem. Przeciwnicy w Krośnie to trudni rywale, ale boisko zweryfikuje kto w danym dniu będzie lepszy. We Włocławku także może nie być łatwo, ale wierzymy, że Karpatki coś ugrają w tych spotkaniach i nie pozwolą pozostałym drużynom "odskoczyć" w tabeli.