ZWYCIĘSTWO SIATKARZY - PUNKT KARPATEK 08 listopada 2021

Kolejne trzy punkty zdobyli w ligowych zmaganiach nasi siatkarze. W sobotni wieczór pewnie pokonali drużynę Kępy Dębica 3:0 (26:24, 25:12, 25:18). Rywale tylko w I secie spotkania postawili trudne warunki naszej drużynie i w pewnym momencie prowadzili nawt 24:22. Jednak ostatnie piłki w tym rozdaniu należały do krośnian, którzy wygrali na przewagi. Dwa kolejne sety to dominacja Karpat. Dobra gra  w atku ze skrzydeł i środka, udane obrony i kontrataki nie pozwoliły na wiele siatkarzom Kępy. Popełniali oni coraz więcej błędów własnych i nasz zespół pewnie pokonał sobotniego rywala. Krośnianie nadal zajmują szóstą lokatę w tabeli i w najbliższą sobotę ponownie w hali przy ulicy Legionów rozegrają kolejne ligowe spotkanie z drużyną TKS-u Tychy. I w tym spotkaniu liczymy na kolejne punkty naszego zespołu.

Karpatki grały w sonbotę wyjazdowe spotkanie w Częstochowie. Nasz zespół rozpoczął je bardzo dobrze i prowadził 2:0. Jednak kolejne trzy sety padły łupem gospodyń i to one odniosły zwycięstwo 3:2 (19:25, 17:25, 25:13, 25:23, 15:10) zdobywjąc 2 ligowe punkty. Tym samym tradycji, która mówi, że jak nie wygrywamy 3:0 to mecz się przegrywa, stało się zadość. Każdy punkt jest ważny w końcowym rozrachunku, zwłaszcza ten zdobywany na wyjeździe. W kolejnej serii spotkań nasza drużyna już w piątek udaje się w daleką podróż do Stężycy gdzie rozegra mecz z beniaminkiem ligi. Liczymy na kolejne punkty choć młody zespół beniaminka na pewno postawi się i łatwo nie odda pola w sobotnim meczu.

Warto nadmienić, że pierwsze punkty stracił zespół z Tarnowa. W rozegranym awansem z 13 kolejki rozgrywek  spotkaniu w Nowym Dworze Mazowieckim faworytki ligowych rozgrywek przegrały 3:1. Nie ma już w pierwszoligowych rozgrywkach zespołu niepokonanego. A przecież nie tak dawno LOS Nowy Dwór Mazowiecki przegrał w naszej hali z Karpatkami. Jak widać, jeśli walczymy ambitnie nie patrząc kto stoi po drugiej stronie siatki, to  wygrać można z każdym.