PIERWSZY KROK ZROBIONY. KROSNO GLASS KARPATY AWF PWSZ MOSIR - AZS AWF WARSZAWA 3:0 16 marca 2018

W pierwszym meczu rozgrywanego turnieju o utrzymanie sie w I lidze kobiet drużyn a Karpatek pewnie pokonała drużynę warszawskiego AWF-u 3:0 (25:17, 25:20, 25:18). Mecz rozpoczął się od dwóch błędów  Krośnianek i prowadzenia 2:0 drużyny warszawskiej. Jednak gospodynie szybko doprowadziły do remisu 4 do 4. Gra toczyła się punkt za punkt. Przy sytanie 11 do 11 Krośnianki odskoczyły i osiągnęły dość wyraźną przewagę punktową. Udane ataki Darii Szczyrby, Ewy Bimkiewicz i Marty Szcześnik oraz niezła gra blokiem pozwoliły na pewną wygraną seta do 17. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Karpatek 6:0. Jednak po chwili na tablicy pojawił się wynik 6 do 6. Od tego wyniku obie drużyny znów grały punkt za punkt. Jednak końcówka seta po dobrych zagrywkach i udanych atakach należała do gospodyń, który drugiego seta wygrały do 20. na początku3 seta prowadziły krośnianki, ale po ostrych agrywkach Waszyńskiej i nie najlepszym w tym momencie przyjęciu to drużyna z warszawy wyszła na prowadzenie 11:8. Wtedy na zagrywce w drużynie gospdyń pojawiła się Agata Pietrzkiewicz i po kolejnych dobrych akcjach  Karpatek wynik odwrócił się  na korzyść Krośnianek na 15:11. W końcowej fazie seta zawodniczki AWF-u zaczęły popełniać błędy w przyjęciu i ataku. Wiadomo już było, że Krośnianki nie przegrają tego seta. Set wygrały gospodynie do 18 i to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa w tym spotkaniu. Zrobiony został pierwszy, ważny krok do obrony I ligii dla Krosna. Wszystkie dziewczyny należy pochwalić za ambicję, dobrą grą w ataku i bloku. Widać było radość i wolę wygrywania. Oczywiście pojawiały się błędy bo w siatkowce nie można ich uniknąć, ale chęć grania i wygrania pomagała w tych trudniejszych chwilach. Drużynie należało się to zwycięstwo. Po trudnych chwilach w rundzie zasadniczej widać dziś było zespół, który chce pokazać swoim kibicom swój prawdziwy obraz i umiejętności. Brawo i tak trzymać!

Pierwszy krok został zrobiony. Jutro zmierzą się ze sobą drużyny UNI Opole i AZS AWF Warszawa. Karpatki mają dzień przerwy. W niedzelę o 16.00 zagrają z  drużyną Uni Opole i przy poprawie pewnych elementów z dzisiejszego dnia, ambicji, walce do końca o każdą piłkę i jedności w zespole zwycięstwo jest na pewno możliwe.

Jutro kibiców siatkówki zapraszamy na godzinę 14.00 na mecz naszej drugoligowej drużyny męskiej z drużyną ze Skarżyska Kamiennej a na godzinę 18.00 na drugi mecz turnieju o utrzymanie się w I lidze kobiecej pomiędzy drużynami z Warszawy i Opola.. Oba spotkania w hali przy ulicy Legionów.