TARNOWIANKI LEPSZE W KROŚNIE. WYGRANA SIATKARZY. 04 kwietnia 2022

Nie było niespodzianki. W I rundzie fazy play off Karpatki nie poradziły sobie z liderem tegorocznych rozgrywek. Krośnianki uległy w sobotni wieczór zespołowi Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (20:25, 18:25, 17:25). Drużyna tarnowska była faworytem tego spotkania i nie zawiodła. Chć w każdym secie nasz zespół walczył dzielnie, grając do połowy każdego punk za punkt to jednak końcówki setów należały do bardziej doswiadczonych tarnowianek. Lepsza gra rywalek na siatce i w obronie, skuteczniejszy atak oraz zdecydowanie mniej błędów własnych zapewnił zwycięstwo przyjzdnym w I spotkaniu fazy play off. Karpatki już w środę zmierzą się w drugim spotkaniu. W Tarnowie na pewno ambitnie powalczą, ale to nie nasz zespół będzie faworytem. Liczymy na dobrą postawę i ciekawe spotkanie.

W pozostałych parach zwycięstwa odniosły druzyny z Mielca z San Pajdą Jarosław, na wyjeździe, Płomienia Sosnowieć z zespołem z NOwego Dworu Mazowieckiego oraz Energetyka Poznań z Częstochowianką u siebie. Rewanże w najbliższą sobotę. Gra toczy się do dwóch zwycięstw.

Trwa walka o utrzymanie się w I lidze. Zespoły grają do 3 wygranych. W I tygodniu rywalizacji dwa wyjazdowe zwycięstwa odniosły w Warszawie z AZS-em AWF-em siatkarki BAS-u Białystok i wydają się być faworytem do utrzymania w tej parze. W drugiej parze co prawda dwa zwycięstwa odniosła drużyna Wieżycy Stężyca z zespołem Libero Aleksandrów Łodzki, lecz w drugim meczu siatkarki Libero ugrały dwa sety i u siebie mogą wyrównać stan rywalizacji.

Drugoligowi siatkarze Karpat w przedostaniej kolejce spotkań pokonali u siebie drużynę Hutnika Kraków 3:2 (25:18, 21:25, 14:25, 25:14, 15:8). Wynik w tym spotkaniu falował, krośnianie przegrywali w setach 1:2, ale ostatecznie zwyciężyli swjego przeciwnika i dopisali 2 kolejne punkty do ligowej tabeli. W sobotę rozegrają swój ostatni mecz sezonu, w którym zmierzą się w krośnieńskiej hali z zesołem TS Volley Rybnik.