WYGRANA NASZYCH SIATKARZY. KARPATKI ZAPUNKTOWAŁY W SZCZYRKU. 29 października 2018

O kolejne punkty wzbogaciły się nasze drużyny w rozgrywkach ligowych. W sobotę nasze pierwszoligowe Karpatki rozgrywały kolejny mecz nawyjeździe. Ich rywalkami były zawodniczki SMS-u PZPS ze Szczyrku. To wbrew pozorom groźny zespół, z którym nie jest łatwo wygrywać. W drużynie uczennic ze Szczyrku grają w większości brązowe medalistki  tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorek U-19. Zespół zgrany i walczący z sukcesami w lidze jak równy z równym  z bardziej doświadczonymi rywalami. Nasz zespól rozpoczął mecz niezbyt pomyślnie i dwa pierwsze sety skończyły się szybko porażkami Krośnianek. Jednak 3 i 4 set to dobra gra zespołu. Wygrane i wiadomo już było, że drużyna zapunktuje. Krośnianki nie poszły jednak za ciosem i przegrały piątego seta, a tym samym nadal nie odniosły zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Ostateczny wynik to 3:2 (25:18, 25:16, 22:25, 22:25, 15:10) dla drużyny SMS-u. Bardzo dobry mecz w drużynie krośnieńskiej rozegrała Adrianna Muszyńska, która zdobyła 18 punktów dla naszego zespołu.
Choć drużyna przegrała to jednak powiało trochę optymizmem. Jest bardzo ważny punkt przywieziony z meczu wyjazdowego i w najbliższych spotkaniach walka z drużynami z dolnych rejonów w tabeli. Zdobyte punkty w zbliżających się meczach pozwoliłyby na odbicie się i awans w tabeli w jej bezpieczne rejony.
Okazja na kolejną zdobycz punktową będzie już w najbliższy piątek 2 listopada gdy w Krośnie rozegrane zostanie spotkanie z Mazovią Warszawa. To tegoroczny beniaminek i drużyna  wyprzedzająca Karpatki o 1 punkt. nie oznacza to, że bedzie łatwo. Potrzebna jest koncentracja i wiara w swoje umiejętności od samego początku oraz walka o każdą piłkę by zakończyć zwycięsko to spotkanie. Jak ważny to będzie mecz nie trzeba nikomu tego uświadamiać. Dlatego zapraszamy wszystkich kibiców w piatek na halę przy ulicy Bursaki i prosimy o gorący doping dla naszej drużyny, na który liczą dziewczyny i, który poniesie ich do pierwszego zwycięstwa w tegorocznym sezonie.

Kolejne punkty w sobotę zdobyli II-ligowi siatkarze Karpat. Szybkie zwycięstwo 3:0 (25:18, 25:22, 25:23) nad zespołem Błękitnych Ropczyce pozwolił na awans na trzecie miejsce w tabeli. Nie było to jakieś olśniewające swoim poziomem spotkanie. Dużo błędów własnych i popsute zagrywki zobu stron to obraz spotkania. Nasz zespół potrafił jednak pokazać w niektórych akcjach swoją dobrą stronę, kontrolował całe spotkanie w każdym secie i zdobył kolejne 3 punkty.teraz nasi siatkarze udadzą się do Kozienic gdzie ich rywalem będzie miejscowy KKS. Będziemy nasłuchiwać na wieści z tego meczu licząc na kolejne ligowe punkty.