Seniorzy pokonali drużynę z Bochni, przerwana passa seniorek! 00 stycznia 0000

Za nami kolejny weekend ligowych emocji. Seniorzy po ciekawym spotkaniu pokonali we własnej hali Contimax MOSiR Bochnia 3:1. Seniorki natomiast przegrały w Gliwiach 2:3 i wracają do Krosna z tylko jednym punktem.

II liga mężczyzn grupa VI:

Nasi seniorzy w dzisiejszym meczu pokonali Contimax MOSiR Bochnia 3:1. Podopieczni Jakuba Heimrotha udowodnili, że ostatnie dobre wyniki nie były dziełem przypadku, a porażka w Sanoku nie załamała ich. W premierowej odsłonie ekipa AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno zdecydowanie zdominowała seta. Od samego początku konsekwetnie wypracowywaliśmy wysoką przewagę, która w pewnym momencie sięgała jedenastu punktów (12:1). Pierwszego seta nasz zespół wygrał pewnie 25:15. W drugim secie nasi goście poprawili nieco swoją grę. Przy stanie 15:12 dla ekipy z Krosna o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych. Goście skutecznie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu (15:15). Wtedy jednak do głosu ponownie doszli miejscowi, którzy szybko wypracowali prowadzenie, które pozwoliło im kontrolować przebieg końcówki seta. Trzecią partię zaczęliśmy od minimalnego prowadzenia, ale zawodnicy z Bochni wyraźnie nabierali wiatru w żagle i już po chwili to oni mogli cieszyć się prowadzeniem (7:9). W kolejnych akcjach przyjezdni utrzymywali bezpieczną przewagę (13:16). Trzecia partia padła łupem ekipy z Bochni 25:22. W czwartym secie nasza drużyna wróciła jednak na właściwe tory, nasi seniorzy zaczęli grać swoją siatkówkę co szybko znalazło odbicie w wyniku. Wygrana do 15 nie pozostawiła złudzeń, która drużyna była lepsza tego dnia. Seniorzy zagrali bardzo dobrą siatkówkę, a ich gra momentami mogła napawać naprawdę dużym optymizmem przed dalszą częścią sezonu.

AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno - Contimax MOSiR Bochnia 3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:15)

Wyniki i tabela VI grupy II ligi mężczyzn

I liga kobiet:

Niestety zwycięskiej passy nie dały radę kontynuować seniorki, które uległy w Gliwicach z ekipą Politechniki Śląskiej 2:3. W pierwszym secie nasza drużyna mocno odstawała od rywalek, które wygrały 25:19. Druga partia była prawdziwą bitwą z wielkimi emocjami i częstymi zwrotami walki. O końcowym sukcesie musiała przesądzić gra na przewagi. Ponownie lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 27:25. Wydawało się, że AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno nie zdoła się już podnieść jednak w trzeciej partii podopieczne Dominika Stanisławczyka pokazały, iż nie zamierzają tanio sprzedawać skóry. Wygrana do 18, dała sygnał do walki. Jeszcze nie wszystko było stracone. Czwarty set wypadł jeszcze lepiej w naszym wykonaniu. Dziewczyny wygrały do 15, zdecydowanie dominując na boisku. O wszystkim zadecydować miał piąty set. Stare siatkarskie przysłowie mówi „kto nie wygrywa 2:0, ten przegrywa 2:3”. Tym razem było jednak inaczej. Gospodynie po dwóch słabszych partiach zdołały wrócić na właściwe tory. Piąty, decydujący set zakończył się wygraną drużyny z Gliwic 15:12. Nasz zespół z Gliwic wraca z jednym punktem. Rywalkom gratulujemy zwycięstwa, a obu drużynom gratulujemy walki i ambicji.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:2 (25:19, 27:25, 18:25, 15:25, 15:12)