Wisła za silna dla Karpatek 06 listopada 2017

W sobotnie popołudnie I ligowa drużyna naszych dziewczyn zmierzyła się w Warszawie z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek drużyną Wisły Warszawa. Drużyna warszawska prowadzona od tego sezonu przez dotychczasowego trenera Karpat Dominika Stanisławczyka, majaca w swoich szeregach dwie byłe reprezentantki naszej drużyny (Magdalena Jurczyk i Katarzyna Nadziałek) pewnie pokonała Krośnianki. W początkowej fazie Iseta Karpatki niespodziewanie objęły prowadzenie i to one do stanu 16 do 16 dyktowały warunki na boisku. Od tego momentu powtórzył się koszmar poprzednich spotkań. Seria przegranych siedmiu kolejnych akcji i Wisła wygrała seta do 20. W dwóch kolejnych setach przewaga rywalek była jeszcze większa i zakończyły się one odpowiednio do 16 i 14. Doświadczona drużyna warszawska posiadająca w swym składzie zawodniczki, którym nie obca jest gra w najwyższej klasie rozgrywkowej nie pozwoliła naszym dziewczynom na jakąkolwiek zdobycz punktową w tym spotkaniu. Mimo fragmentów dobrej gry zwłaszcza w I secie i poczatkach II wyraźnie idoczna była różnica zwłaszcza w dokładności przyjęcia i rozegrania,  trudnej zagrywce i zwłaszcza w skuteczności wyprowadzania kontr po dobrej obronie. Po rozegraniu 6 kolejek Karpatki znajdują się na 9 pozycji, ale należy pamiętać , że do 3 drużyny tracą tylko 3 punkty. Na kolejną zdobycz punktową można liczyć już w najbliższą niedzielę 12 listopada kiedy to o godzinie 16 w hali przy ulicy Bursaki będą nasza drużna będzie gościć drużynę Jokera Świecie. To dobra drużyna jednak wydaje się , że nie jest tak silna jak w poprzednich sezonach. W 6 kolejce zdecydowanie uległa u siebie liderowi rozgrywek drużynie MKS-u Kalisz. Joker bezpośrednio wyprzedza w tabeli nasz zespół z takim samym dorobkiem 8 punktów. Mobilizacja Krośnianek i dobra gra na serwisie i bloku, na co stać naszą drużynę, powinny pozwolić Karpatkom na powiększenie dorobku punktowego w tegorocznym sezonie. Nasza młoda drużyna iczy na liczny udział sympatyków siatkówki  i gorący doping, który poniesie ich do zwycięstwa w niedzielnym spotkaniu.

Dzień wcześniej swój kolejny mecz rozegrają nasi panowie grający w VI grupie drugoligowych rozgrywek. Przeciwnikiem drużyny krośnieńskiej bedzie dryżyna Neobusu Niebylec. W iniony weekend Krosnianie pauzowali i po rozegraniu spotkań stracili fotel lidera na rzecz druzyny Politechniki Lublin, która może trochę niespodziewanie wygrała na wyjeździe z ostatnim naszym przeciwnikiem drużyną Błękitnych Ropczyce 3:1. Nasz najbliższy przeciwnik pokonał u siebie drużynę ze skarżyska-Kamiennej także 3:1. Również krośnieńscy siatkarze liczą na swoich kibiców, na ich liczny udział  i głośny doping w sobotnim meczu. Początek meczu w sobotę 11 listopada o godzinie 18.00 w hali przy ulicy Legionów