ZWYCIĘSTWO UNI OPOLE W DRUGIM DNIU TURNIEJU O UTRZYMANIE W I LIDZE KOBIET 17 marca 2018

W drugim dniu turnieju w piłce siatkowej kobiet o utrzymanie w I lidze siatkarki Uni Opole pewnie pokonały 3:0 (25:23, 25:12, 25:18) drużynę AZS AWF Warszawa. Jedynie w końcówce seta siatkarki z Warszawy postraszyły faworytki spotkania i niewiele brakowało aby w końcówce doprowadziły do remisu i gry na przewagi. Ambitnie grające warszawianki nie miały argumentów na silne ataki ze skrzydeł w wykonaniu Magdaleny Wawrzyniak i Natalii Strózik. Opolankom w tym secie najwięcej kłopotu sprawiała umiejetnie wykonywana zagrywka przez Joannę Waszyńską. O drugim secie można powiedzieć, że się odbył. Drużyna warszawska  już chyba pogodzona ze spadkiem, zagrała w nim całkowicie zmienioną  drugą szóstką. W trzecim secie trenerka zespołu warszawskiego powróciła do podstawowego ustawienia, jednak nie zmeniło to obrazu spotkania. Jeżeli pojawiała się trudniejsza i mądrze wykonana zagrywka to opolanki miały kłopoty i dystans punktowy zmniejszał się. Było to jednak za mało aby w tym spotkaniu drużyna AWF-u ugrała choć jednego seta. Po tym spotkaniu warszawski zespół żegna się z I ligą. Kto w niej pozostanie zadecyduje jutrzejsze spotkanie pomiędzy UNi Opole i gospodyniami turnieju drużyną  Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR.

Kto wygra decydujący mecz? Krośnieńscy kibice podobnie jak i kibice z Opola wierzą w swój zespół. Jutro jedni będą się cieszyć ze zwycięstwa swojej drużyny. Zapowiada się wyrównane spotkanie bez faworyta. Zapraszamy wszystkich kibiców w Krośnie do dopingowania naszej drużyny. Trzeba mocnym, nieustannym  dopingiem pomóc naszej ambitnej drużynie Karpatek, aby wyszły zjednoczone w celu, z wiarą w zwycięstwo na parkiet hali przy ulicy Legionów i zagrały mądre spotkanie zakończone radością z wygranej. Początek meczu o godzinie 16.00.

W dniu dzisiejszym fazę zasadniczą zakończyli siatkarze naszej drugoligowej drużyny. W ostatnim spotkaniu pokonali we własnej hali zespół Skórzanych ze Skarżyska Kamiennej 3:1 (22:25, 25:20, 25:23, 25:22). Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że Krośnianie zakończą tę fazę rozgrywek na pozycji lidera. Gratulujemy siatkarzom dobrej postawy w dotychczasowych meczach sezonu i czekamy na kolejne zwycięstwa.

Teraz przed siatkarzami faza play off. W pierwszej rundzie  granej do dwóch zwycięstw przeciwnikiem Karpat będzie drużyna .... Skórzanych Skarżysko Kamienna, która po rundzie zasadniczej zajęła ósmą lokatę w tabeli grupy VI. Pierwszy mecz zostanie już rozegrany za tydzień 24  marca w Skarżysku Kamiennej. Rewanż już po świętach 7 kwietnia w Krośnie. Ewentualny trzeci  decydujący mecz 8 kwietnia również w Krośnie. O dokładnych terminach spotkań poinformujemy na naszej stronie.