SIATKARZE KARPAT GRAJĄ DALEJ! 03 maja 2018

Siatkarze krośnieńskich Karpat grają dalej! Drużyna Krosno Glass Karpaty PWSZ zwyciężyła w piątym meczu drużynę Neobus Raf-Mar Niebylec 3:2 (25:22, 26:24, 18:25, 18:25, 15:10) i awansowała do turnieju półfinałowego o awans do I ligi tegorocznych rozgrywek w II lidze.  W środowym meczu nie zabrakło na parkiecie walki, zaciętości i ciekawych akcji. W pierwszych dwóch setach górą byli gospodarze, którzy dwukrotnie gonili rywali i zwycięsko kończyli końcówki seta. Gdy wydawało się, że siatkarze z Niebylca już się nie podniosą i mecz zakończy się wynikiem trzy do zera dla naszej drużyny, nastapił zwrot sytuacji i to siatkarze przyjezdnych pewnie wygrali dwa kolejne sety doprowadzając do piątego seta. W ostatecznej rozgrywce lepsi okazali się Krośnianie i to zawodnicy naszej drużyny cieszyli się z awansu do półfinałowego turnieju rozgrywek II ligi i dalszą walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Gratulujemy awansu wszystkim zawodnikom i trenerom oraz życzymy sukcesu w dalszej rywalizacji tegorocznego sezonu.

Teraz przed drużyną krośnieńską bardzo trudne wyzwanie. Półfinałowy turniej jest przepustką o finał starcia w walce o awans do I ligi. Rozegrany zostanie w dniach od 11 do 13 maja. Miejsce turnieju nie jest jeszcze znane. W grupie nasza drużyna zmierzy się z Avią Świdnik (to nasz grupowy rywal z fazy zasadniczej sezonu) oraz z dwoma najlepszymi zespołami z grupy V - drużyną Volley Rybnik i MCKiS Jaworzno. Są to bardzo trudni rywale z dużymi aspiracjami w walce o I ligę w przyszłym sezonie. Jednak wszystko zostanie zweryfikowane na siatkarskim parkiecie w jednej z miejscowości ze spotykających się w półfinale drużyn. Do ścisłego finału w walce o grę w pierwszej lidze kwalifikują się dwie najlepsze drużyny z trzech rozgrywanych turniejów półfinałowych.

Poniżej prezentujemy zestaw drużyn w półfinałach:

TURNIEJ I:
Wilki Wilczyn, Stoczniowiec Gdańsk, Orzeł Międzyrzecz, Chrobry Głogów

TURNIEJ II:
BAS Białystok, Net Ostrołęka, Mickiewicz Kluczbork, zwycięzca rywalizacji pomiedzy SMS PZPS II Spała i SPS Słupca (stan 2:0 dla SMS-u)