Partnerzy Programu

Tie Break

PORAŻKI KROŚNIEŃSKICH DRUŻYN 09 listopada 2020

Dwie porażki zanotowały w zmaganiach ligowych nasze drużyny.

Niestety nie  udało się pokonać drugoligowym siatkarzom sąsiada zza miedzy - drużynę MKS MOSir Jasło. Karpaty uległy w swojej hali 1:3 (22:25, 22:25, 25:13, 20:25). Za dużo błędów popełnionych przez drużynę i brak skuteczności w ataku zadecydowały o porażce. Po dwóch przegranych setach, nasz zespół dominował w trzecim pokonując gości do 13. Wydawało się, że pozwoli to na odbicie i walkę o punkty w meczu. Niestety czwarty set ponownie padł łupem drużyny z Jasła i cała pula punktów znalażła się na koncie MKS-u.

Po porażce nasz zespó plasuje się na trzecim miejscu w tabeli a o koleją zdobycz punktową powalczy w najbliższy piątek 13 listopada w Ropczycach z drużyną Błękitnych.

Bez punktów powróciły z wyprawy do Nowego Dworu Mazowieckiego pierwszoligowe  Karpatki. I powiedzmy szczerze, że punkty zostawiły gospodyniom na własne życzenie. Mecz był bardzo wyrównany. W I secie długi czas walczono punkt za punkt a pod jego koniec nasza druzyna osiągnęła przewagę prowadząc 24:21. I tu powróciły koszmary. Gospodynie potrafiły dogonić nasz zespół i w grze na przewagi wygrać seta 29:27.
W drugim secie Karpaty prowadziły także trzema punktami 15:12. Krośnianki nie zdołały utrzymać przewagi i uległy w stosunku do 21. Zwycięski dla naszej drużyny okazał się set trzeci wygrany do 20. Wystarczyło poprawić się w polu serwisowym i wygrana okazała się możliwa. W czwartym secie dominowały gospodynie. Osiągnęły dość wyraźną przewagę  prowadząc w końcówce 6 punktami. I tutaj drużyna NOSiR-u się zacięła. Przy zagrywce Izabeli Filipek Karpatki odrobiły starty doprowadzając do remisu 24:24 i gdy wydawało się, że pójdą za ciosem dwa proste błędy i przegrana 3:1 (29:27, 25:21, 20:25, 26:24). Szkoda punktów bo były możliwe do wywiezienia z trudnego terenu.
Teraz potrzebna jest mobilizacja przed kolejnym spotkaniem w Krośnie. Rozegrane ono zostanie 14 listopada o godzinie 18.00 a przeciwnimiem Karpat będzie Asotra Płomień Sosnowiec.
Wierzym, że obie nasze drużyny rozegrają dobre spotkania co pozwoli na zdobycie kolenych ligowych punktów.