Mężczyźni liderami. Karpatki bez punktów. 13 listopada 2017

Tylko połowicznie za udany można uznać kolejny weekend siatkarskich emocji.

W sobotę 11 listopada po tygodniowej przerwie swój mecz ligowy rozegrali drugoligowi siatkarze Karpat Krosno. Ich przeciwnikiem była drużyna Neobusu Niebylec. Nasi siatkarze we wszystkich setach kontrolowali przebieg gry i pokonali sąsiada zza miedzy 3:0. Ta wygrana pozwoliła Krośnianom powrócić na fotel lidera w rozgrywkach VI grupy II ligi. Każdy set choć zacięty i wyrównany w końcówce stawał się wygranym przez spokojnie grających zawodników Karpat. Nasza drużyna bardzo dobrze prezentuje się w tegorocznych rozgrywkach i staje się ich rozgrywek. Choć trener Heimroth twierdzi, że prawdziwa gra zaczyna się od fazy play-off, ale widać, że drużyna Karpat będzie jednym z głównych faworytówzarówno do zwycięstwa w  fazzie zasadniczej rozgrywek jak i później w fazie play-off. Za tydzień drużyna krośnoieńska wyjeżdża do Rzeszowa na mecz z drużyną AKS-u, a w Krośnie spotka się 25 listopada  z zespołem ze Świdnika, który należy do czołówki w grupie VI.

W niedzielne popołudnie o kolejne punkty w rozgrywkach I ligi kobiet z drużyną Jokera Świecie walczyły nasze dziewczyny. Niestety nie udało się zwiększyć dorobku punktowego. Spotkanie dwóch sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn zakończyło się wyraźną porażką Krośnianek. Nasza drużyna w każdym secie tylko do zdobycia 12 punktów była w stanie dorównać drużynie Jokera. Potem zawodniczki ze Świecia "wrzucały kolejny bieg" i bez problemów odjeżdżały naszym siatkarkom. W tym meczu przyjezdne pokazały jak grać i wygrywać. Konsekwencja w zagrywce, dobre przyjęcie i rozegranie, w miarę skuteczny atak, umiejętność przewidywania rozwoju akcji i odpowiednie ustawianie się w obronie i bloku nie pozwoliły Krośniankom na zagrożenie rywalkom w którymkolwiek secie. Komplet 3 punktów ligowych zasłużenie powędrował do Świecia. Teraz na kolejne punkty można liczyć w zbliżających się meczach. Za tydzień Karpatki wyjeżdżają na bardzo trudny mecz do Wieliczki i tam o punkty będzie  trudno, choć nie jest to wykluczone, ale za dwa tygodnie 25 listopada, odbędzie się spotkanie z tych, o których mówi się, że jest to za podwójną stawkę. Będzie to stracie z drużyną AZS-u Politechniki Gliwickiej. Należy wierzyć, że nasze dziewczyny zagrają dobre mecze a ich dorobek punktowyw tegorocznych rozgrywkach zacznie rosnąć.

Poniżej kilka zdjęć z sobotniego spotkania drużyn Karpat Krosno i Neobusu Niebylec (zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.krosnocity.pl)