PEWNE ZWYCIĘSTWA SIATKARZY. PRZEGRANA KARPATEK W SZCZYRKU. 15 marca 2021

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli naszych drugoligowych siatkarzy od awansu do półfinałów tegorocznych rozgrywek ligowych. Nasza drużyna w sobotę i niedzielę pokonała w pierwszych dwóch spotkaniach fazy play-off rywala zza miedzy zespół MKS MOSir Jasło - w sobotę 3:0 (25:20, 25:22, 25:21) i w niedzielę 3:1    (25:20, 24:26, 25:19, 25:18). Tym samym Krośnianie zrewanżowali się przyjezdnym za dwie porażki z fazy zasadniczej sezonu. Jaślanie to niewygodny przeciwnik. Siatkarze MOSiR-u starali się stawiać zacięty opór jednak nasi siatlkarze kontrolowali przebieg obu spotkań. Narzucili swój styl gry punktując przeciwnika zagrywką , blokiem i mocnym atakiem ześrodka i skrzydeł. Jaślanom udało się ugrać tylko jednego seta w niedzielnym spotkaniu. Aby awansować do turnieju półfinałowego trzeba wygrać trzy spotkania. Naszym siatkarzom pozostał do zrobienia jeden krok. Nie będzie to jednak taka oczywista sprawa bo nasz rywal na pewno postawi się we własnej hali. Jednak dobra gra w pierwszych dwóch meczach play-off napawa optymizmem i być może już w sobotę 20 marca nasz zespół zapewni sobie awans do półfinału po trzecim spotkaniu w Jaśle.
W drugiej parze fazy play-off w grupie VI walczą ze sobą KKS Kozienice i Arka Tempo Chełm. Po dwóch pierwszych spotkaniach rozgrywanych w Kozienicach stan rywalizacji to 1:1. W sobotę gospodarze pokonali Arkę 3:0 (25:14, 26:24, 25:14), jednak w niedzielnym meczu lepsi okazali się siatkarze z Chełma wygrywając 3:2 (25:13, 25:20, 20:25, 34:36, 16:14).
Warto też zajrzeć na rywalizavcję w grupie V drugiej ligi. To właśnie z tej grupy zwycięskie zespoły fazy play off będą przeciwnikami zespołów z grupy VI, czyli miejmy nadzieję, że także naszej drużyny. W poszczególnych parach wygląda to następująco:
MKS Andrychów prowadzi 2:0 po wygranych we własnej hali  z TKS Tychy 3:1    (25:20, 25:21, 23:25, 26:24) i 3:2 (17:25, 23:25, 34:32, 25:18, 15:13). W drugiej parze jest remis 1:1. w pierwszym spotkaniu Kęczanin Kęty przegrał u siebie z AZS Częstochowa 1:3    (18:25, 28:26, 21:25, 23:25), by zrewanżować się mu w niedzielę wygrywając 3:1 (25:23, 18:25, 25:20, 25:11).
Za tydzień kolejne spotkania w rywalizacji o awans do półfnałów drugoligowych rozgrywek sezonu 2020/2021.

Pierwszoligowe siatkarki Karpat grały w sobotę wyjazdowe spotkanie z silną drużyną SMS-u PZPS Szczyrk. Mimo ambitnej postawy i niezłej grze nie udało się przywieźć ligowych punktów. Karpatki uległy rywalkom 3:1    (25:20, 24:26, 25:20, 25:21). W trzecim i czwarty secie spotkania nasz zespół osiągał przewagę  3-4 punktów, ale uczennice SMS-u doganiały nasze dziewczyny i w końcówkach setów to one punktowały odnosząc zwycięstwo. W najbliższą sobotę nasz zespół bedzie gościł u siebie lidera tegorocznych rozgrywek, kroczącą od zwycięstwa do zwycięstwa drużynę UNI Opole. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 18.00 w hali przy ulicy Bursaki. Może Karpatki sprawią niespodzienkę i uda się im przerwać zwycięski marsz drużynie z Opola?