Sponsorzy wspierający

Partnerzy Programu

Tie Break

UNI OPOLE LEPSZE OD KARPATEK. MOSIR JASŁO LEPSZY OD SIATKARZY. 16 grudnia 2019

Dwie porażki zanotowały nasze zespoły w ligowych zmaganiach w ostatni weekend. Najpierw w sobotę siatkarze ulegli sąsiadom z Jasła 2:3 (21:25, 25:15, 17:25, 25:19, 13:15) , a w niedzielę Karpatki nie dały rady mocnej drużynie z Opola przegrywając 0:3  (17:25, 22:25, 15:25).

Po wcześniejszej wygranej w Sędziszowie wydawało się, że nasi drugoligowi siatkarze wrócą na "dobre tory" i zaczną piąć się w górę w tabeli tegorocznych rozgrywek. Niestety boiskowa prawda jeszcze raz okazała się przykra dla krośnieńskiego zespołu. Przegrana w meczu z zespołem z Jasła na własnym terenie nie wystawia dobrej oceny zawodnikom Karpat. Co prawda w tabeli do drużyn znajdujących się przed nami nie ma dużej różnicy, ale siatkarze graja słabo i nie potrafią utrzymać jakości swojej gry. Teraz przed drużyną dłuższa przerwa i seria wyjazdowych spotkań i patrząc na terminarz trudno będzie o punkty. Liczymy jednak na to,że siatkarze pokażą lepszą formę i udowodnią, że można wygrywać co pozwoli jeszcze w tym sezonie powalczyć i awansować w tabeli.

W niedzielę Karpatki rozpoczęły rundę rewanżową w rozgrywkach pierwszoligowych. Zespół Uni Opole to czołówka tegorocznych rozgrywek. nasze siatkarki pomimo walki o każdą piłkę nie były w stanie zrewanżowąć się za porażkę w Opolu. W I i III secie przewaga w jakości gry drużyny z Opola była wyraźna. W secie II Krośnianki postawiły się rywalkom i objęły prowadzenie 20:16. W tym momencie Karpatki nie potrafiły skończyć 7 piłek z zrzędu i rywalki głównie za sprawą Sandry Szczygioł wyszły na prowadzenie i wygrały seta. Bolączką zespołu w tym meczu były nieskończone pierwsze ataki i brak kończących kontr co rywalki wyorzystywały bezbłędnie punktując nasz zespół. Pomimo porażki Krośnianki nadal zajmują 8 pozycję w tabeli. Teraz przed świętami czeka je wyjazdowe spotkanie w Poznaniu a na zakończenie roku 30 grudnia zmierzą się we własnej hali z Solną Wieliczka.