Sponsorzy wspierający

Partnerzy Programu

Tie Break

Karpatki lepsze od Solnej!. Porażka siatkarzy. 18 października 2021

Jest pierwsza wygrana siatkarek. W sobotę nasze pierwszoligowe siatkarki rozegrały kolejne spotkanie. Rywalkami w hali przy ulicy Bursaki była zawsze groźna drużyna Solnej z Wieliczki. Karpatki zagrały dobre spotkanie i odniosły pewne zwycięstwo 3:1 (25:22, 25:19, 16:25, 25:18). Krośnianki w dwóch pierwszych setach grały bardzo spokojnie. Po dobrym przyjęciu kończyły ataki ze skrzydeł, kontrolując przebieg spotkania. Zagrywka sprawiała rywalkom dość duże problemy, które nie potrafiły skutecznie punktować. Wygrane dwa sety trochę uśpiły naszą drużynę i w trzecim secie zawodniczki Solnej dość szybko odskoczyły Krośniankom. Przyjezdne wygrały tę partię podtrzymując szanse na wywiezie puktów z Krosna. Jednak czwarte rozdanie okazało się ostatnim  w sobotni wieczór. Nasza drużyna wróciła do swojej spokojnej i dobrej gry i prowadzona przez swoją kapitan Izabelę Wisz, bardzo dobrze zagrywającą Patrycję Jakubowską oraz kończące ataki z lewego skrzydła Marcelinę Gliniecką i Natalię Sławińską  pewnie wygrała seta i całe spotkanie. Była to pierwsza wygrana Krośnianek z drużyną z Wieliczki w historii spotkań obu zespołów. Na wyróżnienie zasłużył cały zespół. Opócz wcześniej wymienionych w wyjściowej szóstce Karpatek grały na środku Nina Chojnacka, świetnymi obronami popisywała się libero Ewa Machowska a grą spokojnie kierowała rozgrywająca Karolina Legień, dla której był to pierwszy mecz w pełnym wymiarze na parkietach I ligi. Brawo Karpatki i teraz liczymy na kolejne zdobycze i dobrą grę w kolejnych spotkaniach ligowych.

Drugoligowi siatkarze rozgrywali swój pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie na bardzo trudnym terenie w Jaworznie. Gospodarze nie byli zbyt gościnni dla naszej drużyny i dość pewnie wygrali 3:0 (25:17,26:24,25:19). Tylko w drugim secie nasi zawodnicy postawili się gospodarzom przegrywając go na przewagi do 24. Po tej porażce Karpaty opuściły fotel lidera w grupie IV spadając na 3 miejsce. Na poprawę lokaty i kolejne punkty nadarzy się okazja w najbliższy weekend gdy do Krosna zawita bardzo trudny rywal jakim są siatkarze MKS-u Andrychów. Jest to obecnie czwarty zespół w tabeli z identyczną ilością punktów co Karpaty. Spotkanie bezpośrednich sąsiadów w tabeli powinno dostarczyć dużo emocji. Kto będzie lepszy okaże się już za tyydzień. Zapraszamy do krośnieńskiej hali na to spotkanie i doping dla naszego zespołu.