DWA ZWYCIĘSTWA NA KONIEC ROKU 20 grudnia 2021

Dwoma zwycięstwami zakończyły nasze druzyny 2021 rok. Zarówno siatkarki jak i siatkarze w ostatnich meczach roku wygrali za trzy punkty w setach po 3:1.

Najpierw w sobotnie popołudnie siatkarze w wwyjazdowym spotkaniu pokonali w Ropczycach zawsze groźny dla przyjezdnych zespoł Błękitnych. Po zaciętym spotkaniu krosnianie wygrali 3:1 30:28, 25:15, 24:26, 25:15). Tym samym nasz zespół kontynuuje serię zwycięskich pojedynków na wyjazdach. Wygrana pozwoliła awansować w tabeli na 3 lokatę. Kolejna seria spotkań rozegrana zostanie 8 stycznia a nasz zespół swój mecz rozegra w Rzeszowie z AKS-em.

W sobotni wieczór zwycięsko swój mecz zakończyły pierwszoligowe Karpatki. Po nieudanym czwartkowym wyjeździe na zaległy mecz do Szczyrku (porażka z uczennicamu SMS-u 3:1), pewnie pokonały warszawski AZS AWF 3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 25:22). Nasz zespół kontrolował przebieg poszczególnych setów, dobrze grał zagrywką i kończył swoje ataki. Tylko chwila dekoncentracji i niepotrzebne błędy własne pozwoliły przyjezdnym na ugranie seta. Po tym zwyciestwi Karpatki odskoczyły punktowo od końca tabeli i powinny w rundzie rewanżowej dotrzec do bezpiecznej strefy pozwalajacej zagrać w play offach co jest celem tegorocznego sezonu. Nasz zespół podobnie jak drugoligowi siatkarze rozegra swój kolejny mecz 8 stycznia 2022 roku a ich przeciwniczkami będzie drużyna SMS PZPS Szczyrk.