BEZ KIBICÓW, ALE Z PEŁNĄ PULĄ PUNKTÓW! 26 października 2020

To był dobry weekend dla krośnieńskich zespołów siatkarskich. Nasze drużyny zdobyły komplet punktów. W piątkowy wieczór nasza drużyna kobiet rozgrywała spotkanie z drużyną Częstochowianki i powiedzmy otwarcie nie uchodziłą za faworyta. Drużyna z Częstochowy zajmowała czwartą w pozycję w tabeli i przed spotkaniem w Krośnie pokonała pewnie u siebie drużynę z Tarnow, która nie ukrywa, że chce walczyć o awans. Jednak Karpatki pokazały swoje możliwości. Po bardzo dobrym spotkaniu pokonały faworyzowanego rywala 3:1 (25:23, 18:25, 25:21, 25:21). Nasze dziewczyny rozpoczęły mecz z wielkim animuszem prowadząc szybko 5:0 potem 7:2 i wydawało się, że pewnie podążą po wygranie seta. Zawodniczki rywalek jednak zaczęły odrabiać straty i wyszły na prowadzenie. Krośnianki jednak poderwały się w końcówce do walki i wygrały seta. Drugi set to na początku znowu prowadzenie Karpatek. Jednak od połowy seta pojawiło się dużo błędów zwłaszcza w ataku i zagrywce. Drużyna przyjezdnych wykorzystała to i wygrała seta doprowadzając do remisu w spotkaniu. Trzeci i czwarty set były bardzo podobne do siebie. Dobra zagrywka sprawiająca problem w przyjęciu, silne ataki z obu skrzydeł i dobra gra w obronie doprowadziły do pierwszej wygranej Karpat w sezonie. Wyróżnić należy cały zespół za swoją postawę, ambicję, walkę o każdą piłkę. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Paulina Niedźwiecka pewnie przyjmując i kończąc piłki z lewego ataku, Amelia Bogdanowicz nękając swoją trudną zagrywką zawodniczki z Częstochowy, Monika Głodzińska - kończąc mocne atakiczy Ewa machowska broniąc trudne piłki. Solidna gra pozostałych dziewczyn także tych wchodzących na zmiany, pozwoliła na pierwsze tegoroczne zwycięstwo i wiarę na to, że teraz będzie tylko lepiej.   Mobilizacja dziewczyn pokazała, że drużyna ma duże możliwości.

W sobotę swój dorobek punktowy poprawili drugoligowi siatkarze. We własnej hali pokonali drużynę Hutnika-Wandy Kraków 3:0 (25:19, 25:18, 25:21). Nasz zespół kontrolował przebieg spotkania i osiągnął pewne zwycięstwo. Dobra postaw drużyny zaowocowałą kolejnymi trzema punktami i pozwoliła na awans na drugie miejsce w tabeli. Celem zespołu jest gra w play offach oraz walka o jak nawyższe zdobycze i wydaje się, że zespół powinien spełnić te oczekiwania i plany.

Wielka szkoda, że mecze musiały odbywać się przy pustych trybunach. Kibice mogli śledzić spotkania poprzez transmisje internetowe. Na pewno wierni fani krośnieńskiej siatkówki przeżywali chwile radości i trzymali kciuki za nasze zespoły. Mamy nadzieję jednak, że niadługo taka sytuacja się zmieni i będzie można dopingować nasze drużyny w halach podczs ich ligowych zmagań.