WYGRANA KARPATEK W SOSNOWCU! SIATKARZE NA DRUGIM MIEJSCU PO FAZIE ZASADNICZEJ SEZONU. 28 lutego 2021

O dość sporą niespodziankę postarały się pierwszoligowe Karpatki w wyjazdowym spotkaniu rozegranym w sobotę w Sosnowcu. Po bardzo zaciętym meczu pokonały faworyzowany zespół ASOTRY Płomienia Sosnowiec 3:2    (16:25, 25:21, 25:17, 19:25, 15:12). Może to zaskoczenie, ale dla osób śledzących i oglądających transmisje internetowe naszego zespołuw tym sezonie, to wie, że Krośnianki mają duże możliwości i jeżeli wszystko zagra to każdy wynik z każdym z rywalek jest możliwy. Drużyna odbudowała się po styczniowych niepowodzeniach i znów prezentuje poziom z grudnia. Choć pierwszy set nie przebiegał po myśli dziewczyn. Było dużo błędów, nieskończonych ataków i nieudanych obron , to już kolejne dwa sety pokazały, że dużyna powróci do Krosna z ligowymi punktami. Ataki kończone przez Natalię Sławińską i Monikę Głodzińską, bardzo dobra gra Natalii Budnik i pozostałych dziewczyn pokazała siatkarkom z Sosnowca, że tym razem to nasz zespół sięgnie po zwycięstwo. I tak się też stało choć gospodynie wygrały czwartą partię i końcowy wynik spotkania rozstrzgnięto w piątym secie. Cieszy dobra postawa przed kolejnymi spotkaniami. Jest to dobra perspektywa dla tego młodego zespołu, który uczy się gry na pierwszoligowych parkietach. Tak jak powiedział w wywiadzie trener Dominik Stanisławczyk (link do wywiadu załączony pod teksem), ta drużyna ma perspektywy i przy zachowaniu większości z obecnego składu i jego uzupełnieniu może już w przyszłym sezonie walczyć o dużo większe cele. Do końca tegorocznych rozgrywek w fazie zasadniczej pozostało jeszcze 6 kolejek. To jeszcze 18 punktów do zdobycia, które można wywalczyć wierząc w swoje umiejętnośći i cieszyć się z gry.. Wierzymy, że z tej puli znaczna część zawita do Krosna. Już w najbliższą sobotę kolejna okazaja na ligowe punkty. Przeciwnikiem będzie Olimpia Jawor. Nasz najbliższy rywal zajmuje ostatnią pozycję w tabeli, ale to wcale nie oznacza, że będzie łatwo. Przekonały się o tym niedawno doświadczone zawodniczki Stali Mielec ulejgając we własnej hali siatkarkom z Jawora 1:3.

Drugoligowi siatkarze Karpat zakończyli fazę zasadniczą tegorocznego sezonu wygrywając w Krośnie z AKS V LO Rzeszów 3:0(25:19, 25:19, 25:21). Krośnianie byli faworytami spotkania i wywiązali się z tej roli znakomicie. Pewna wygrana a trzech setach nie była zagrożona. W ostatnie kolejce VI grupy rozgrywkowej nie zanotowano niespodzianek i końcowy układ w czołówce tabeli nie uległ zmianie. Nasz zespół zajął 2 miejsce w tabeli i w fazie play off spotka się z zespołem MOSiR-u Jasło, który ostatecznie ukończył fazę zasadniczą na 3 pozycji. Drugą parę w walce o półfinały tegorocznych rozgrywek stanowią lider KKS KOzienice i czwarty zespół Arki Tempa Chełm. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw ,  apierwszymi gospodarzami dwóch sptkań są drużyny z Krosna i Kozienic. Tak więc  czekają nas dwa pierwwsze spotkania w hali przy ulicy Legionów z sąsiadem zza miedzy. Siatkarze z Jasła okazali się w fazie zasadniczej bardzo niewygodnym dla Karpat rywalem odnosząc dwa zwycięstwa, zaróno w Krośnie jak i w rewanżu w Jaśle. Nasza drużyna zakładany cel na ten sezon - awans do czwórki  gra w play off-ach - spełniła. Myślimy jednak , że stać ją na walkę o półfinał i wierzymy, że Krośnianie zameldują się w tej fazie tegorocznych rozgrywek po wygraniu rywalizacji z MOSiR-em. Jasło.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wywiadem :

Wywiad z trenerem Dominikiem Stanisławczykiem po zwycięskim meczu Karpatek Z Asotrą Płomień Sosnowiec