PORAŻKI KROŚNIEŃSKICH DRUŻYN 14 października 2019

Sobota nie była dobrym dniem dla naszych zespołów walczących w ligowych zmaganiach I ligi kobiecej siatkówi i II ligi rogrywek męskich zespołów. Oba zespoły w swych wyjazdowych meczach nie zdobyły punktów. Karpatki rozgrywały swoje spotkanie w Wieliczce z bardzo groźną Solną. Nie udało się zdobyć pierwszych punktów choć nasze zawodniczki rozpoczęły mecz bardzo dobrze wygrywając pierwszego seta do 20. Nasz zespoł przez cały czas kontrolował jego przebieg, dobrze grał w bloku i "straszył" zagrywką. Spokojna gra zaowocowała wygraniem pierwszego seta w sezonie. Niestety kolejny to seria błędów naszych siatkarek i gospodynie szybko osiagnęły przewagę wygrywając seta do 15. Na początku trzeciego seta można było mieć nadzieję, że nasz zespół zdobędzie pierwsze punkty w sezonie. Krośnianki uzyskały przewagę punktową, ale gospodynie w połowie seta dogoniły Karpatki. Set toczył się przez pewien czas punkt za punkt. W końcówce mniej błędów  siatkarek Solnej oraz ich dobre zagrywki i ataki wypracowały przewagę i dały wygraną do 20. Czwarty set to już dominacja faworyta spotkania Gospodynie mocno ruszyły od samego początku a z naszego zespołu "zeszło powietrze". Szybka wygrana gospodyń spotkania do 13 pcała pula punktów pozostała w Wieliczce. Krośnianki nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w sezonie.
Najbliższa okazja na ich zdobycie nadarza się już w środę 16 października. Nasz zespół podejmie w hali przy ulicy Bursaki drużynę AZS-u Politechniki Śląskiej z Gliwic. Zapraszamy na to spotkanie i gorące wsparcie naszej drużyny, które pomoże w ligowejwalce o punkty.

Drugoligowy zepół męski w sobotnie popołudnie udał się na wyjazdowe spotkanie do Jasła, gdzie walczył z beniaminkiem II ligi drużyną MOSiR-u. Po pierwszym spotkaniu w Krośnie nasz zespół uchodził za faworyta. Jednak parkiet zweryfikował te prognozy. Nasz zespół nie zdołał ugrać ani jednego seta i uległ sąsiadowi zza miedzy 3:0 (25:23, 25:20, 25:19). Kolejne spotkanie męski zespół rozegra u siebie w niedzielę 20 pażdziernika z Avią Świdnik.