WYGRANA W POZNANIU! KROŚNIANKI STRASZĄ FAWORYTÓW! 06 kwietnia 2021

Brawo Karpatki! Kolejne zwycięstwo naszej drużyny. W wyjazdowym spotkaniu przełożonym z soboty Krośnieński zespół pokonał w Poznaniu drużynę Energetyka Poznań 3:2 (17:25, 25:23, 18:25, 25:12, 17:15). Tym samym zawodniczkom z Poznania nie udał się rewanż za grudniową porażkę w Krośnie. Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodyń. Siatkarki Energetyka szybko objęły prowadzenia i grając dobrze w obronie i na siatce kontrolowały przebieg pierwszej partii. W naszej drużynie brakowało dobrego przyjęcia i było za dużo błędów własnych. Na drugą partię Karpatki wyszły odmienione. Grqały spokojnie, punktowały zagrywką, śiwtnie broniły i wyprowadzały skuteczne kontry. Doprowadziło to do wyrównania wyniku w setach. Trzeci set to znów przewaga gospodyń, wśród których prym wiodła była zawodniczka Karpat Klaudia Świstek.Po trzech odsłonach prowadziły Poznanianki i wydawało się, że mogą pokusić się o wygraną za trzy punkty. Jednak Karpatki pokazały swoje waleczne oblicze. Prowadzone przez bardzo dobrze grającą Paulinę Niedźwiecką rozbiły siatkarki Energetyka do 12 z czego większość zdobytych punbktów to były błędy naszej drużyny. Krośnianki były nie do zatrzymania. Drużyna gospodyńbyła bezradna i nie pomagały zmiany dokonywane przez trenera. Piąty set to w większości gra punkt za punkt. Każda z drużyn chciała sięgnąć po wygraną i zdobyć 2 punkty do ligowej tabeli. To jednak nasz zespół w grze na przewagi okazał się lepszy i 2 punkty przyjechały do Krosna. Gratulacje dla całej krosnieńskiej ekipy. Cieszy postawa drużyny. Wygrana pozwoliła na awans w tabeli i daje nadzieję na pozytywne zakończenie dwóch ostatnich spotkań i dobry wynik w końcowym rozrachunku sezonu. Na przestrzeni sezonu to nasza drużyny przysparza najwięcej problemów drużynom z czoła tabeli ligowej. Teraz czeka Karpatki mecz z groźną drużyną San-Pajdy Jarosław. Pamiętajmy jednak, że to nasza drużyna wygrała pierwszy mecz tych zespołów w Jarosławiu. 10 kwietnia w Krośnie rozegrane zostaną derby Podkarpacia. Emocje murowane a my wierzymy w kolejną zdobycz punktową KArpatek.