SIATKARZE WYGRALI - SIATKARKI NADAL BEZ ZWYCIĘSTWA 22 października 2018

PO dwóch wyjazdowych porażkach w Swidniku i Lublinie krośnieńscy siatkarze powiększyli swój dorobek punktowy o 3 punkty zwyciężając w sobotę na swoim parkiecie rywala zza miedzy -Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 3:0 (25:17, 29:27, 25:20). W pierwszym i trzecim secie drużyna krośnieńska posiadała dość wyraźną przewagę nad swym rywalem, kontrolowała przebieg spotkania i pewnie dążyła do wygranej. Drugi set przyniósł najwięcej emocji kibicom . Rywal uciekł w początkowej części seta. Przewaga osiągnęła już w pewnym momencie 6 punktów i gdy wydawało się,że będzie 1:1 nasz zespół zaczął gonić przeciwników. Wprowadzone przez trenera zmiany przyniosły pożądany efekt. Krośnianie doprowadzili do remisu a potem w grze na przewagi wygrali seta 29 do 27. Wygrana pozwoliła awansować Karpatom na czwarte miejsce w tabli grupy VI drugiej ligi mężczyzn. Następny mecz nasz zespół rozegra już w najbliższy weekend z zawsze groźną drużyną Błękitnych Ropczyce.

Zdecydowanie gorzej wiedziesię naszej pierwszoligowej drużynie żeńskiej. Karpatki rozegrały już pięć kolejek i nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Z dorobkiem 1 punktu zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i rywalki coraz bardziej zaczynają "uciekać" naszej drużynie. W minioną sobotę Karpatki rozegrały mecz w Gliwicach, gdzie miejscowy AZS nie dał cienia nadziei na zdobycz punktową. Przegrana 3:0 i wyniki poszczególnych setów nie napawaja optymizmem przed kolejną kolejką. Tradycja wolnego wchodzenia w mecz, tracenia punktów seriami i brak radości z tego co się robi i brak wiary, że można coś zmienićw grze nie pozwalają na naszej drużynie pokazać pełni rzeczywistych umiejętności i możliwości. W kolejnej kolejce ligowej Krośnianki mają mecz wyjazdowy z uczenicami SMS-u Szczyrk. Młoda drużyna ze Szczyrku gra do tej pory bardzo dobrze i o punkty, choć nie należy niczego przed spotkaniem przesądzać, będzie trudno. Liczymy, że Krośnianki otrząsną się z niemoc, uwierzą w swoje umiejetności i wreszcie zagrają to na co ich w rzeczywistości stać.