W CZARNKOWIE ROZEGRANO MEMORIAŁ PAMIĘCI DARIUSZA ZBOROWSKIEGO 29 lutego 2020

22 lutego 2020 r. w hali sportowo-widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie odbył się Memoriał Piłki Siatkowej im. Dariusza Zborowskiego. Darek był wychowankiem Noteci Czarnków, który zginął w wypadku samochodowym pięć lat temu w lutym  2015 roku.
 Przed tragiczną śmiercią był studentem PWSZ w Krośnie i bronił barw naszej II ligowej drużyny. Występował na pozycji środkowego, miał za sobą także występy w Młodej Plus Lidze w barwach  Jastrzębskiego Węgla. Pochodził ze Śmieszkowa koło Czarnkowa. Miał 21 lat.

W  memoriale udział wzięły cztery drużyny: Karpaty Krosno, Wilki Wilczyn, MKS Noteć Czarnków i Drużyna Przyjaciół Dariusza, która zwyciężyła w tym turnieju.

Jednnak to nie zwycięstwo  było najważniejsze. Dla wszystkich zawodników biorących udział w memoriale, liczyło się uczczenie piątej rocznicy, tak nagłej śmierci ich Przyjaciela.

Nasza drugoligowa drużyna pokonała 700 km, by uczestniczyć w Turnieju pamięci swojego utalentowanego zawodnika, który przedcześnie opuścił siatkarskie boiska.

Zwycięzcą Memoriału została drużyna KS Noteć Czarnków, która w finale pokonała w bardzo wyrównanym meczu drużynę Przyjaciół Darka 2:1.