Sponsorzy wspierający

Partnerzy Programu

Tie Break

KARPATKI LEPSZE OD ENERGETYKA! 16 grudnia 2018

Ta chwila musiała kiedyś nastąpić. Nasza drużyna pierwszoligowych siatkarek pokonała w wyjazdowym meczu wicelidera rozgrywek drużynę Energetyka Poznań. Wynik 3:2 (25:22, 26:28, 19:25, 25:9, 15:13) jest pewnie zaskoczeniem dla wielu sympatyków siatkówki śledzących tegoroczne rozgrywki w I lidze kobiet. Ale potencjał krośnieńskiego zespołu, poparty solidna pracą musiał kiedyś przynieść efekty. Może to przełamanie nastąpiło w sobotnie popołudnie w Poznaniu? Oby się tak stało. Nasz zespół zagrał bardzo dobre spotkanie i sprawił miły prezent kibicom w Krośnie. Nasze siatkarki rozpoczęły mecz bardzo dobrze, wygrały pierwszego seta, ale gdy po dwóch kolejnych drużyna Energetyka objęła prowadzenie 2:1 (po niewykorzystaniu szans na zwyciestwo przez Karpatki, mimo dobrej gry, na zwyciestwo w secie drugim i trzecim), wydawało się że będzie tak jak zawsze. Jednak zespół pokazał na co go stać. Doskonała postawa w secie czwartym wygranym do 9!, a potem zwycięstki piąty set i ogromna radość naszej drużyny.
To ważny sukces i ważne punkty, które pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. W meczu tym drużyna raziła rywalki zagrywką, mocnym atakiem Ewy Bimkiewicz i Ady Muszyńskiej, twardym, agresywnym blokiem. MVP meczu została nasz rozgrywająca Izabela Klekot dobrze kierująca grą zespołu.
Tak grający (a może jeszcze lepiej) i wierzący w siebie zespół chcemy oglądać w kolejnych spotkaniach  tegorocznego sezonu. Najbliższe spotkanie w Krośnie już w piątek 21 grudnia, a rywalkami będzie kolejny zespół z czołówki tabeli PWSZ Azoty Tarnów. Wierzymy, że w tym spotkaniu Karpatki pójdą za ciosem i znów zdobędą  kolejne punkty w rozgrywkach.

Niestety nie udało się zapunktować naszym drugoligowym siatkarzom. W sobotę wewłasnej chali ulegli drużynie Politechniki Lublin. Wynik meczu 1:3 (19:25, 25:18, 23:25, 20:25) świadczy o zaciętej walce. Czegoś zabrakło aby zapunktować z drugą drużyną grupy VI. Nasz zespół utrzymał 4 pozycję w tabeli, lecz piąta drużyna KKS Kozienice po zwycięstwie za 3 punkty traci do naszej Karpat tylko 1 punkt. Teraz przed Krośnianami wyjazd do sąsiada z Niebylca, który jest w tabeli przed nami. W Niebylcu o punkty nie będzie łatwo, ale przy pełnej mobilizacji drużyny i wierze w swoje umiejetności można powalczyć z każdym i zapunktować. Na to liczą krośnieńscy kibice.