PORAŻKA KROŚNIANEK W WYJAZDOWYM MECZU W POZNANIU. 00 stycznia 0000

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu ligowym w tym roku nasze siatkarki uległy w Poznaniu miejscowemu Energytykowi 3:0 (35:21, 25:20, 25:20). Krośnianki nie były faworytkami w tym meczu. Zagrały ambitnie, walczyły o każdą piłkę, ale siła na siatce i w polu zagrywki była po stronie gospodyń.
Wszystkie sety wyglądały jednakowo. Karpatki na początku każdego z nich grały punkt za punkt, potem osiągały przewagę wynoszącą od 2 do 4 punktów i w tym momencie seta - w okolicach 14-16 punktów - traciły wypracowaną przewagę. Działo się to przy zagrywkach Magdy Jurczyk lub Aleksandry Sikorskiej. Krośnianki nie potrafiły dokładnie przyjąć zagrywki a ich ataki i kontry nie trafiały w boisko, były blokowane  lub bronione w polu a potem skuteczne ataki Poznanianek kończyły niejednokrotnie długie wymiany. Nie pomagały niejednokrotnie świetne obrony naszej libero Karoliny Szmigielskiej czy sprawiające problem gospodyniom zagrywki Dominiki Kozyry. Drużyna Energetyka pod koniec seta osiągała w serii punktową przewagę, którą kontrolowała do końca każdego seta.

Krośnianki wróciły z Poznania bez zdobyczy punktowych. Nasza drużyna zajmuje 9 pozycję w pierwszoligowej tabeli. Teraz zespół czeka świąteczna przerwa i jeszcze w tym roku mecz we własnej hali z zespołem Solnej Wieliczka. I w tym meczu, który zostanie rozegrany w poniedziałek 30 grudnia, Karpatki nie będą faworytkami. Liczymy jednak, że nasz zespół rozegra dobry mecz i walcząc ambitnie z rywalkami  zwycięsko zakończy ligowe zmagania w 2019 roku.