NASZE DRUŻYNY BEZ PUNKTÓW 28 stycznia 2019

Nie była to udana sobota dla naszych drużyn. Nie udało się zdobyć ligowych punktów zarówno Karpatkom w Opolu ani siatkarzom w drugoligowym meczu z drużyną z Kozienic. Choć Karpatki nie były faworytem spotkania z UNI Opole to można było po cichu liczyć na kolejną wyjazdową niespodziankę. Tym razem niestety tkiej nie było. Mimo ambitnej walki i wygraniu na przewagi drugiego seta nasz zespół uległ wyżej notowanym rywalkom 3:1 i nie wzbogacił swegych zdobyczy punktowych. Nasze dziewczyny w pierwszych dwóch setach grały całkim poprawnie. Za dużo jednak było błędów własnych (niekończone ataki z prawej strony i błędy w zagrywce) i szkoda zwłaszcza pierwszego seta. Przegrana nie zmieniła układu w ligowej tabeli, lecz rywalki są już tuż za plecami naszej drużyny. W ostatnich czterech kolejkach fazy zasadniczej potrzebna jest mobilizacja w zespole i wiara w to, że damy radę i jeszcze wszystko jest możliwe. Już  w najbliższy piątek nadarza się okazaj na kolejne punkty w arcyważnym meczu z Budowlanymi Toruń. Kibice wierza w Krośnianki , w ich dobrą postawę i wygraną "za trzy".

Nie udał się także mecz naszym siatkarzom w drugoligowym meczu z KKS-em Kozienice. W sobotę w hali przy ulicy Legionów lepsi okazali się przyjezdni. Przegrana 1:3 (20:25, 19:25, 25:20, 23:25) zadecydowała o układzie na pierwszych pięciu miejscach w tabeli po fazie zasadniczej. Nasz zespół zajmie po niej piąte miejsce niezależnie od wyników ostatniego spotkania w tej fazie rozgrywek z zespołem AKS-u V LO Rzeszów. Mecz ten odbędzie się w sobotę w Rzeszowie. Kolejna faza rozgrywek to play offy. Rozpoczną się one 16i 17 lutego a nasza drużyna będzie o dalszy awans walczyła ponownie z ostatnim rywalem - KKS-em Kozienice do 3 zwycięstw. Pierwsze mecze odbędą się w Kozienicach. Będą one okazją do rewanżu za sobotnią porażkę. Na pewno nasz zespół będzie chciał wywieźć z trudnego terenu przynajmniej jedno zwycięstwo. Na to liczą też krośnieńscy kibice siatkówki.