AVIA GRA DALEJ. SIATKARZE ZAKOŃCZYLI SEZON. 09 marca 2020

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi drugoligowi siatkarze w sobotnio-niedzielnych spotkaniach z faworyzowaną Avią Świdnik. Po pierwszych dwóch meczach I rundy tegorocznej fazy play off można było spodziewać się wyrównanych spotkań w krośnieńskiej hali. I tak też było. Krośnianie nie ulękli się liderowi ze Świdnika i twardo postawili się doświadczonym siatkarzom rywala. Sobotnie spotkanie przebiegało bardzo podobnie i tak włściwie mogło zakończyć się nawet w trzech setach na korzyść Karpat. Nasza drużyna osiągała przewagę, grając bardzo dobrze zagrywką w ataku i bloku, ale w pewnym momencie błędy własne  pozwalały na to, że siatkarze przyjezdnych doganiali Krośnian i w końcówkach setów walka toczyła się punkt za punkt. W pięciosetowej rywalizacjilepszy okazał się nasz zespół wygrywając 3:2 (22:25, 25:21, 25:16, 20:25, 17:15).

W niedzielnym spotkaniu Karpaty prowadziły już 2:0. Dobrze grająca drużyna kontrolowała przebieg spotkania i wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gospodarzy i potrzebne bedzie piate spotkanie, które zadecyduje o tym kto znajdzie się w półfinałach tegorocznych rozgrywek. Jednak doświadczeni zawodnicy ze Świdnika nie poddali się. Zaczęli lepiej zagrywać i głónie poprawili funkcjonowanie bloku. Czytali także lepiej grę naszej drużyny. Wygrali dwa kolejne sety a potem decydujący o awansie piąty set . Ostateczny wynik meczu to porażka Karpat 2:3 (25:21, 27:25, 20:25, 23:25, 12:15) i porażka w meczch 1:3.

Nasi przeciwnicy mogli się cieszyć z awansu do dalszej fazy tegorocznych rozgrywek. Krośnianie jednak mogli zejść z boiska z podniesionymi głowami. Pokazali dobrą siatkówkę , dużą walecznoć i wielką ambicję kończąc sezon w dobrym stylu. Wszyscy grający zostawili serce na boisku i pokazali, że drzemią w zespole duże możliwości. Przegrali z doświadczeniem i ogranie zawodników ze Świdnika. Kibice obejrzeli na koniec sezonu dwa zacięte i stojące na dobrym poziomie spotkania. Czas na podsumowanie tegorocznego sezonu jeszcze nadejdzie a już z niecierpliwością wszyscyy sympatycy siatkówki w naszym mieście będą odliczać dni w oczekiwaniu na sezon 2020/2021.