LIGA RUSZYŁA - 3 punkty mężczyzn, porażka Karpatek 01 października 2018

Za nami inauguracja sezonu 2018-2019. W ostatni weekend września ruszyły rozgrywki I i II ligi rozgrywek. Już w piątek swój inauguracyjny pojedynek rozegrała pierwszoligowa drużyna kobiet. Na trudnym terenie jednego z faworytów ligi, drużyny 7r Solna Wieliczka, nasz drużyna nie dała rady zdobyć pierwszych punktów. Gospodynie postawiły wysokie wymagania, wygrały 3:0 w setach do 22, 20 oraz 16 i cała pula 3 punktów została w Wieliczce. Karpatki traciły w setach punkty seriami i choć potem, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, goniły rywalki jednak nie dały rady ugrać żadnego z nich.  To dopiero początek rozgrywek i trudno wyrokować jak będą prezentowały się poszczególne drużyny w kolejnych meczach. Na pierwsze oceny zespołów bedzie się można pokusić po pięciu, sześciu kolejkach ligowych.

Szansa na pierwsze ligowe punkty pojawi się już w najbliższą sobotę kiedy to o 19.30 w krośnieńskiej hali odbędzie się mecz II kolejki w, w której nasze dziewczyny spotkają się z drużyną ENEA Energetyk Poznań. Drużyna z Poznania wygrała swój pierwszy mecz 3:1 z drużyną AZS-u Politechniki Śląskiej. W jej szeregach zobaczymy grające w ubiegłym sezonie w Krośnie Katarzynę Urbanowicz i Aleksandrę Muszyńską oraz wcześniejszą Karpatkę Klaudię Świstek.

W sobotę swój pierwszy mecz rozegrali nasi drugoligowi siatkarze. Drużyna krośnieńska dość pewnie wygrała inauguracyjny pojedynek z PZL Sędziszów 3:1. Krośnianie kontrolowali przebieg spotkania i zainkasowali na początek ligowych zmagań 3 punkty. Kolejny mecz naszych panów już w najbliższy weekend na wyjeździe w Świdniku (nastąpiła zmiana gospodarza). Przeciwnik wydaje się być groźniejszy bo będzie to finalista ubiegłorocznych rozgrywek i zespół z pierwszoligowymi aspiracjami Avia Świdnik. Jednak liczymy na naszych chłopaków i kolejne punkty ligowe.

Zapraszamy na mecze ligowe wszystkich kibiców. Drużyny czekają na gorący doping i tak jak w każdym poprzednim sezonie liczą na wsparcie starych i nowych kibiców w Krośnie. Ale przed meczami ligowymi nie zapominajmy o meczach XI Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Już od czwartku w hali przy ulicy Bursaki zobaczymy siatkówkę na światowym poziomie. Do naszego miasta zawitają drużyny, które w swoich składach mają reprezentantów swoich krajów, uczestników finałów mistrzostw świata, które jak wiemy zakończył się sukcesem polskiej drużyny. W Krośnie pojawią się: Damian Schulz (Polska), David Smith (USA), Kawika Shoji (USA), Thibault Rossard (FRA),  Gonzalo Quiroga (ARG), Luke Perry (AUS) a także byli reprezentaci Polski - Mateusz Mika, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek, czy młodzi: Marcin Komenda, Bartłomiej Lemański i Dominik Depowski. Wierzymy, że krośnieńscy kibice sportu zapełnią naszą halę i obejrzą świetne mecze w Turnieju a potem nie opuszcza swoich drużyn ligowych i będą je wspierać w meczach o ligowe punkty.