Sponsorzy wspierający

Partnerzy Programu

Tie Break

WYGRANA SIATKARZY - PORAŻKA SIATKAREK 28 września 2020

W sobotę nasze drużyny siatkarskie rozpoczęły rywalizację ligową w sezonie 2020/2021. Od zwycięstwa rozpoczęli zmagania siatkarze w drugoligoeych rozgrywkach VI grupy. Beniaminek z Gorlic nie był faworytem i nie sprawił większych kłopotów doświadczonej już i zgranej drużynie Karpat. Pewne zwycięstwo 3:0  do  11, 20 i 17 w poszczególnych setach ani przez chwilę nie było zagrożone. Nasz zespół uważanu jest za jednego z fawortów rozgrywak w grupie i to potwierdził na pargiecie w hali przy ulicy Legionów w sobotni wieczór. Kolejne spotkanie to takżę starcie z beniaminkiem rozgrywek. Tym razem nasz zespół zagra w Krakowei ze Spartą, która wyraźnie przegrała w Sędziszkowe Małopolskim. Krośnianie i wtym spotkaniu będą faworytem, ale gospodarze na pewno będą chcieli się zrewanżować za przegrany pierwszy swój mecz w drugoligowym debiucie.

Popularne Karpatki grały w Gliwicach z tamtejszym AZS-em i nie były faworytkami tego spotkania. Przegrały je 3:0 (25:20,25:18, 25:16). Bardziej doświadczone i ograne zawodniczki ze Śląska kierowane prze rprzyntacyjną rozgrywającą Ukrainy Lenę Napalkovą pokazały swą wyższość naszej młodej i ambitnie walczącej drużynie.  Gliwiczanki bardzo dobrze prezentowały się w grze blok-obrona i  skutecznie wyprowadzały kontry kończone z lewego skrzydła przez doświadczoną Agatę Skibę lub Joannę Ciesielczyk. Karpatki traciły punkty seriami i mimo ambitnej walki i pogoni za gospodyniami  nie były w stanie urwać im nawet jednego seta.

W najbliższą niedzielęKrośnianki czeka inauguracja sezonu we własnej hali. O godzinie 18.00 rozegrają spotkanie z drużyną SPS Stali Mielec. Przeciwnik chyba jeszcze trudniejszy niż Gliwiczaniki, ale na pewno do powalczenia i ogrania tak jak każdy. Wierzym, że nasze dziewczyny powalczą i zaprezentują w tym spotkaniu dobrą siatkówkę.