PEWNIE I DOŚĆ ŁATWO 16 listopada 2015

Łatwiej niż się spodziewano, nasi siatkarze pewnie pokonali Contimax MOSiR Bochnia, który przed tym meczem był wyżej w tabeli od drużyny Jakuba Heimrotha.

W I secie zagrywka Tomasza Gadzały siała spustoszenie w szeregach gości. Ten doświadczony zawodnik zagrał także bardzo dobrze na przyjęciu, skuteczny był również w ataku. W II secie asami serwisowymi popisali się Przemysław Bryliński i Szymon Pałka, jednak przyjezdni doprowadzili do stanu 15-15. Karpaty szybko odskoczyły i wygrały bardzo pewnie. Natomiast w III secie zespół z Bochni zagrywką flotową trochę zaskoczył Karpaty, które chyba już myślały, że wygrały mecz. Musieli o pełną pulę powalczyć jeszcze w IV secie, w którym wyraźnie dominowali, a Robertowi Książkiewiczowi udało się nawet samemu zablokować jeden z ataków gości.

- Chwała chłopakom, bo zagrali twardo, konsekwentnie, odważnie w ataku i zagrywką. Dwa łatwo wygrane sety dzięki zagrywce. Grali mądrze, rozsądnie. Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich zawodników - powiedział po meczu trener KarpatJakub Heimroth.

AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno - Contimax MOSiR Bochnia 3-1 (25-15, 25-21, 22-25, 25-15)

Karpaty: Mateusz Sroka, Przemysław Bryliński, Szymon Pałka, Tomasz Gadzała, Michał Matyśniak, Robert Książkiewicz, Rafał Cabaj (libero) oraz Mateusz Lewoc, Michał Witkoś, Daniel Kmita; trener Jakub Heimroth.

MOSiR: Jakub Habel, Paweł Samborski, Roman Kącki, Dawid Konieczny, Konrad Stajer, Jakub Zmarz, Bartosz Luks (libero) oraz Szymon Ściślak, Mateusz Jarzyna, Wiktor Wysocki, Marcin Góra; trener Robert Banaszak, II trener Tomasz Jaworski.

Sędziowali: Paweł Romanek i Artur Janczarek (Lublin) oraz Piotr Pętlak i Ryszard Madej (Jasło).

źródło: Bogdan Hućko