SENIORKI WYGRYWAJĄ TYLKO ZA 2 PUNKTY! 21 stycznia 2015

Nasze dziewczyny po ciężkim i pełnym zwrotów akcji spotkaniu pokonały Spartę Warszawa i zapisały na swoim koncie cenne 2 punkty.

Przed tym spotkaniem wszyscy mieliśmy nadzieję, że to właśnie w tym meczu nasze zawodniczki przerwą złą passę i wreszcie zgarną pełną pulę punktów.

Po pierwszym secie, w którym gospodynie niemal rozjechały jak przysłowiowy walec przyjezdne wygrywając 25:9, wielu już zapisało gospodyniom 3 oczka. Nic bardziej mylnego.

W drugim secie na wskutek wielu naszych niewymuszonych błędów własnych to przyjezdne nadawały ton wydarzeniom na boisku. Odrzucone od siatki Karpatki pojedynczymi akcjami próbowały przeciwstawić się Spartankom, ale było to za mało na ambitnie grające przyjezdne. Przez całą partię trwała dominacja warszawianek, które wygrały seta w stosunku 25:17 i wyrównały stan spotkania na 1:1.

Trzecia partia to gra punkt za punkt. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Iwona Grzegorczyk, która zdobywała cenne punkty dla naszej drużyny. Set ten zakończył się zwycięstwem Karpat 25:20.

W czwarej odsłonie gra obu drużyn falowała - raz Sparta, a raz Karpaty zdobywały prowadzenie, po czym je traciły. W końcówce spotkania nasze dziewczyny prowadziły już 19:22. Zadowolone trzypunktową przewagą straciły jednak trzy punkty z rzędu po tym, jak dwoma asami serwisowymi popisała się Marta Duda. Ostatecznie po zaciętej końcówce i grze na przewagi warszawianki wygrały tego seta 26:24.

O końcowym zwycięstwie decydował tie-break. GNasze dziewczyny po dwóch atakach Pauli Słoneckiej oraz punkcie  Marty Szcześnik prowadziły 3:0. Później przewagę Karpat asem serwisowym podwyższyła Iwona Grzegorczyk i było 6:3  Przy zmianie stron boiska lepsze o dwa oczka były gospodynie, które dowiozły ostatecznie zwycięstwo w tie-breaku i na swoje konto zapisały dwa bardzo cenne punkty.

AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno - MUKS Sparta Warszawa 3:2 (25:9, 17:25, 25:20, 24:26, 15:10)

Składy zespołów:
Karpaty: Oyibo, Słonecka, Jurczyk, Grzegorczyk, E. Mikołajewska, Bałucka i Czarnowska (libero) oraz Mikołajewska i Szcześnik
Sparta: Cabajewska, Nowak, Adamska, Tekiel, Cieśnik, Gancarz i Kucińska (libero) oraz Pilarek, Pelczarska, Duda i Mazur