Sponsorem strony internetowej jest:

Sponsorzy

   SPONSOR TYTULARNY

  


   SPONSORZY GŁÓWNI

   

       

    

 

     

  

Sponsorzy wspierający

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   Partnerzy Programu

        Tie Break

      

         

 


    

PREZESI KROŚNIEŃSKIEGO STOWARZYSZENIA SIATKÓWKI

Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki KARPATY KROSNO


 

 PREZESI i ZARZĄD

Pierwszy Prezes

   Robert Hanusek lata 2004 - 2007

 Robert Hanusek jako pierwszy Prezes KSS KARPATY podjął się niełatwego zadania na rzecz  odbudowy i tradycji krośnieńskiej siatkówki gry na poziomie drugiej ligi co po roku jego działania drużyna KARPAT Krosno awansowała do II ligi i powróciła do rozgrywek szczebla centralnego, które grała od 1974 roku.  

 

 

 

 

Wiceprezes:  Bernard Półtorak - ds. szkolenia młodzieży

Sekretarz: Grzegorz Zajdel.

Członkowie zarządu:   Janusz Fic, Zbigniew Sobolewski,  Dariusz Łapka,  Paweł Dzierwa.

Komisja rewizyjna:

        Przewodniczący: Andrzej Hojnor

        Członkowie:  Krzysztof Bęben, Grzegorz Sobolewski

 


 
 Prezes Janusz Fic lata 2007 - 2013

   

Janusz Fic jego wizja i zaangażowanie sprawiło, że Stowarzyszenie dostało nowa jakość organizacyjną jak również finansową co przyczyniło się do rozwoju krośnieńskiej siatkówki były to bardzo dobre lata dla klubu. Drużyny kobiet i mężczyzn grały na poziomie II ligi były drużynami czołowymi i nadającym ton rozgrywkom. Staliśmy się mocnym ośrodkiem piłki siatkowej w województwie Podkarpackim jak również w Polsce. Prezes dużą uwagę przywiązywał do rozwoju siatkówki młodzieżowej co owocowało szkoleniem we wszystkich kategoriach wiekowych zarówno dziewcząt i chłopców.To jego działania i zabiegi w ogromnej mierze umożliwiły zgromadzenie budżetu pozwalającego na grę na zapleczu ORLEN Ligi     

 

 

Wiceprezesi:

         Joanna Bukowczyk     - ds. ekonomicznych

         Tomasz Płaski            - ds. szkolenia młodzieży

         Zbigniew Sobolewski   - ds. seniorek drużyna kobiet

         Andrzej Hojnor           - ds. seniorów drużyny mężczyzn

Sekretarz: Zygmunt Potopianek

Członkowie zarządu:   Franciszek Tereszkiewicz,  Jan Sęp.

Komisja rewizyjna:

       Przewodniczący: Krzysztof Bęben

       Członkowie: Paweł Dzierwa, Grzegorz Sobolewski

 


Prezes Andrzej Hojnor lata od 2013 – 2020

Andrzej Hojnor rozpoczął pełnić funkcję Prezesa KSS Karpaty Krosno w 2013 roku.
Podjął się niełatwego, odpowiedzialnego zadania prowadzenia klubu w nowych okolicznościach. jakimi były występy krośnieńskich zespołów w rozgrywkach I ligi kobiet i II ligi męskiej. Jako pierwszy z prezesów stanął przed dużym wyzwaniem dostosowania działalności i organizacji Stowarzyszenia i klubu do wymogów stawianych przez udział drużyny żeńskiej w rozgrywkach I ligi – zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej i jednoczesne uczestnictwo drużyny męskiej w rozgrywkach II ligi. Udział w rozgrywkach pierwszoligowych znacznie podniósł jakość i rangę Stowarzyszenia na krajowej mapie piłki siatkowej.

Andrzej Hojnor nie był nową twarzą krośnieńskie siatkówki. Z piłką siatkową związany jest od roku 2001 pełniąc funkcję. kierownika drużyny Krośnianki Krosno, występującej w rozgrywkach III ligi. To dzięki jego zaangażowaniu oraz dobrej współpracy z takimi osobami jak Jan Sidor, Leszek Janusz i trener Janusz Eustachiewicz, siatkówka mogła dalej funkcjonować w naszym mieście. Szczególnie trudne były lata 2001-2003, w których klub przeżywał duże kłopoty organizacyjne (po wycofaniu zespołu Karpat Krosno z drugiej ligi męskiej w roku 2000 i jej przeniesienie do drużyny Krośnianki). W tym okresie Krośnianka trzy razy walczyła o powrót do II ligi. Był to główny cel sportowy jaki sobie postawił Andrzej Hojnor angażując się w działalność w krośnieńską siatkówkę. Ten cel sportowy osiągnął później jako kierownik drużyny Karpaty Krosno.

W 2003 roku Krośnianka w osobach Andrzej Hojnor, Krzysztof Frączek, Zbigniew Sobolewski  podjęli rozmowy z PWSZ Krosno - Rektorem Januszem Gruchałą i Kanclerzem Franciszkiem Tereszkiewiczem - w zakresie współpracy klubu z uczelnią, co zaowocowało włączeniem studentów i studentek  PWSZ Krosno do zespołów i przełożyło się na nazwę drużyny PWSZ KROŚNIENKA Krosno a następnie  AZS PWSZ KARPATY Krosno. To był początek współpracy, która trwa do dziś z wieloma sukcesami dla obu stron.
W lipcu 2004 roku był jednym z inicjatorów powołania Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno i powrót do nazwy KARPATY KROSNO. Zorganizował i przygotował zebranie powołujące Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki KARPATY Krosno. Jak kolejne lata pokazały w Stowarzyszeniu przeszedł wszystkie szczeble – od osoby odpowiedzialnej za organizację klubu, poprzez kierownika drużyny, przewodniczącego komisji rewizyjnej, wiceprezesa, aż do funkcji prezesa.
W roku 2005 udało mu się zrealizować największy sukces swojej działalności jako kierownik drużyny. Był to awans do II ligi piłki siatkowej przez drużynę męską. To był główny cel, który udało się zrealizować za czwartym razem. Swoją radość dzielił wraz z ówczesnym Prezesem Stowarzyszenia Robertem Hanuskiem i trenerem drużyny Krzysztofem Frączkiem. Od tego awansu siatkówka powróciła na swoją wysoką pozycję sportową Krosna, na której była od lat 70.
W 2007 roku do Stowarzyszenia została włączona drużyna żeńska z PWSZ w Krośnie Drużyna występowała w III lidze pod nazwą AZS PWSZ KARPATY KROSNO. Andrzej Hojnor włączył się i pomagał w organizacji turnieju półfinałowego o wejście do II ligi kobiet, który zorganizowano w Krośnie. W tym okresie duża pracę wykonali Zbigniew Sobolewski, Marzena Solska - jako trenerka i zawodniczka zespołu oraz ówczesny Prezes Stowarzyszenia Janusz Fic. Dobra postawa drużyny zaowocowała wywalczeniem historycznego awansu do II ligi żeńskiej.
Już jako prezes w czerwcu 2013 roku, wspólnie z poprzednim Prezesem KSS-u Januszem Ficem podjął działania, które przyczyniły się do gry na poziomie I ligi kobiet w sezonie 2013/2014.Już wcześniej w czasie prowadzenia rozgrywek II ligi w rundzie play-off jako wiceprezes włączył się i przyczynił do organizacji turnieju półfinałowego o wejście do pierwszej ligi. Cały ciężar organizacji tego turnieju w Krośnie spoczywał na jego barkach. Drużyna Karpaty zajęły w nim pierwsze miejsce i awansowała do turnieju finałowego gdzie zajęły 3 miejsce. W dniu 17 lipca 2013 roku Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdziło kształt rozgrywek w I lidze kobiet. Do gry zaproszono zespół KARPAT KROSNO, z którego skorzystano. Ogromny wkład w historyczny sukces krośnieńskiej siatkówki miał niewątpliwie poprzedni prezes KSS Karpaty Krosno – Janusz Fic. To jego działania i zabiegi w ogromnej mierze umożliwiły zgromadzenie budżetu pozwalającego na grę na zapleczu ORLEN LIGI i do tego awansu przyczynił się też Zbigniew Sobolewski, który uczestniczył w tworzeniu drużyny, ale po rundzie zasadniczej rozgrywek zrezygnował.
W okresie kiedy Andrzej Hojnor był prezesem osiągnięto bardzo dobre wyniki sportowe. W pierwszym sezonie występów w rozgrywkach 1 ligi kobiet 2013/2014 drużyna zajęła II miejsce co dało możliwość gry o najwyższą klasę rozgrywkową z przedostatnią drużyną ekstraligi Naftą Piła. To było duże wydarzenie sportowe dla Krosna. Niestety bezpośredniego awansu nie udało się osiągnąć. Nie udało się także tego zrobić w turnieju w Bydgoszczy. Pomimo tego należy te wydarzenia uznać za dotychczasowy największy sukces drużyny żeńskiej w historii klubu.
W sezonie 2013/2014 drużyna męska wywalczyła awans do I ligi męskiej. Jednak z braku wystarczających środków finansowych, braku pozyskania sponsorów, została wycofana z rozgrywek 1 ligi i nadal występuje w II lidze. Fakt, że nie potrafił przekonać, zachęcić sponsorów, darczyńców do zwiększenia zaangażowania finansowego w krośnieńską siatkówkę po awansie zespołu męskiego, że zawiódł zawodników, trenerów i kibiców co doprowadziło do wycofania zespołu z rozgrywek I ligi męskiej to według Andrzeja Hojnora jego największa porażka jako prezesa.
W miesiącach luty, marzec, kwiecień 2014 roku z II ligowym męskim zespołem trenowali Wilfredo Leon i Jondry Diaz Było to bardzo duże i historyczne wydarzenie w historii klubu. Kubańczycy, którzy po opuszczeniu Kuby trenowali w Krośnie a po tym okresie Leon trafił do ZENITA Kazań a Diaz do Turcji. W sezonie 20016/20017 zespół męski zakończył rozgrywki fazy zasadniczej na pierwszym miejscu w grupie VI drugiej ligi. Awansował do turnieju półfinałowego a potem do finałowego gdzie w gronie sześć drużyn zagrał o awans do pierwszej ligi ulegając drużynie Lechii Tomaszów Mazowiecki.
W sezonie 2017/2018 zespół zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu grupy VI drugiej ligi i ponownie awansował do turnieju półfinałowego kończąc rozgrywki na tym etapie.
W okresie jego działalności w latach 2001-2020 drużyna męska rozegrała 15 sezonów w II lidze męskiej a drużyna żeńska grały 7 sezonów w 1 lidze to najlepszy dorobek sportowy przez taki długi okres czasu siatkówki w Krośnie od jej powstania w 1939 roku. Prezes Hojnor bardzo cenił sobie osiągnięte wyniki sportowe oraz to, że przez tyle lat udało się grać drużynom w tych klasach rozgrywkowych. Zawsze podchodził do tego realistycznie aby być wiarygodnym w środowisku siatkarskim i nie działać powyżej możliwości finansowych Stowarzyszenia. Był bardzo dumny z tego jak zawodniczki i zawodnicy, którzy grali w Krośnie trafiali do ekstraklasy (16 siatkarek i 1 siatkarz) – to była najlepsza satysfakcja z włożonej pracy i pracy trenerów.
W okresie prezesury Andrzej Hojnora krośnieński Klub doświadczył dużej tragedii. 6 lutego 2015 roku w wypadku samochodowym zginęli dwaj siatkarze Karpat a siatkarka i dwóch siatkarzy zostało rannych.. Był to wielki cios dla Klubu W tych trudnych chwilach wszyscy poszkodowani dostali wsparcie od władze klubu. Prezes organizował na szeroką skalę zbiórkę środków finansowych poprzez Fundacja Polska Siatkówka - Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie, osoby prywatne i kluby sportowe z Polski na rehabilitację, aby zawodnicy powrócili do sprawności fizycznej i na boisko.
Od roku 2008 organizował Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna zapraszając do Krosna najlepsze zespoły z Polski i zagranicy. Głównym celem turnieju, była popularyzacja siatkówki wśród ,mieszkańców miasta i zachęcenia sponsorów do wspierania krośnieńskiej siatkówki oraz pokazanie, że siatkówka jest dobrym produktem marketingowym i warto do niego dołączyć.
W okresie 2008 – 2020 zorganizowano 12 Turniejów, które były autorskimi projektami Andrzeja Hojnora. Dobra organizacja wysoki poziom sportowy turnieju i osobiste zaangażowanie oraz umiejętność prowadzenia rozmów z Klubami zaowocowały, że do Krosna na turnieje przyjeżdżały najlepsze zespoły w Polsce i zagranicy w których szeregach grali reprezentanci polski i różnych krajów i kibice mogli na żywo zobaczyć zawodników światowego formatu. W turnieju brały udział drużyny
Z Polski – Wielokrotni i aktualni mistrzowie Polski ASECCO RESOVIA Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, SKRA Bełchatów, a także JASTRZĘBSKI Węgiel, LOTOS Gdańsk, GKS Katowice, Jadar Radom, FART Kielce, CZARNI Radom, PAMPOL Wieluń, POLITECHNIKA Warszawska, MKS Będzin
Zespoły zagraniczne: -ZENIT Kazań Rosja zdobywca pucharu ligi Mistrzów i mistrz Rosji, UPCN SAN JAUAN VOLLEY CLUB – mistrz Argentyny, GROUP MONZA Włochy, BARKOM KAZANY Lwów- mistrz Ukrainy, LOKOMOTIV Charków- mistrz Ukrainy, HUMENNE – mistrz Słowacji.
W ramach organizowanych turniejów odbyły się także dwie edycje turniejów zespołów żeńskich z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce Były to : Muszynianka Muszyna, BKS Bielsko Biała, IMPEL Wrocław, MKS Dabrowa Górnicza.
W okresie karnawału organizowany był bal sympatyków sportu. Pięć edycji balu, cieszyło się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród ich uczestników w komplecie wypełniających salę balową. Po przekazaniu przez miasto na potrzeby Stowarzyszenia budynku przy ulicy Czajkowskiego, podjął się i wyremontował przekazaną willę, w które mogli zamieszkać siatkarki i siatkarze w komfortowych warunkach. Budynek posiada w pełni wyposażone pokoje jednoosobowe z łazienkami, pomieszczenia socjalne (kuchnie gdzie można przygotowywać posiłki oraz salon z telewizorem jako strefę wypoczynku i relaksu). Budynek znacznie to znacznie podniósł jakość warunki mieszkaniowe krośnieńskich zawodniczek i zawodników. Andrzej Hojnor zadbał aby Stowarzyszenie posiadało własne biuro. Zorganizował i wyposażył pomieszczenie biurowe klubu gdzie mogą odbywać się zebrania zarządu i spotkania klubowe.
Przez okres pełnienia funkcji Prezesa miał bardzo duże uznanie i szacunek do ludzi, z którymi współpracował przez okres 19 lat bardzo sobie cenił współpracę z Prezesem Januszem Ficem, Prezesem Robertem Hanuskiem, Prezydentem Piotrem Przytockim, Prezydentem Bronisławem Baranem, Rektorami PWSZ Janusz Gruchała, Grzegorzem Przebindą, Zbigniewem Barabaszem, kanclerzem Franciszkiem Tereszkiewiczem, Grzegorzem Półchłopkiem, Dyrektorem MOSiR Antonim Dębcem, Zbigniewem, Sobolewskim, Marcinem Niepokojem, Bogdanem Bukowczykiem, Janem Sępem, Grzegorzem Sobolewskim, Andrzejem Piotrowskim, Dariuszem Jurczakiem, Marcinem Januszem, Krzysztofem Bęben, Pawłem Dzierwą, trenerami – Krzysztofem Fraczkiem, Januszem Eustachiewiczem, Marzeną Solską Dominikiem Stanisławczykiem, Joanną Bednarczyk, Jakubem Heimroth, Tomaszem Płaskim, Tomaszem Podulką, a z czasów działalności Krośnianki Janem Sidorem. Z wymienionymi wyżej osobami cieszył się z osiągniętych awansów i sukcesów. Bez tych osób byłoby to niemożliwe osiągnięcie sukcesów i pozycji jaką obecnie posiada piłka siatkowa w Krośnie, województwie i całym kraju.
Prezes Hojnor po skończeniu kadencji w czerwcu 2020 roku nie podjął się dalszego prowadzenia Stowarzyszenia.  Pozostawił KSS Karpaty Krosno w dobrej kondycji finansowej bez zadłużenia, jako klub stabilny, uznawany i szanowany w środowisku Polskiej Siatkówki za wiarygodność i dotrzymywanie zobowiązań. Duży w tym udział miał Prezes Janusz Fic, który pozyskiwał sponsorów zapewniając płynność finansową Stowarzyszenia.
W uznaniu za długoletnią pracę na rzecz rozwoju Siatkówki i osiągnięte sukcesy sportowe Klubu Andrzej Hojnor został odznaczony przez władze PZPS Warszawie odznaczeniami – Srebrną i Złotą Odznaka Honorową PZPS, Medalem 90-lecia PZPS, Medalem 70-lecia PWZPS Rzeszów, Odznaką Zasłużony Dla Podkarpackiej Siatkówki.
Obecnie Andrzej Hojnor jest członkiem zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie oraz członkiem zarządu Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno.

 Wiceprezesi:

        Tomasz Płaski    - ds. szkolenia młodzieży             

        Dariusz Jurczak  - ds. marketingu

        Marcin Janusz    - ds. marketingu i drużyny męskiej

        Grzegorz Sobolewski

Sekretarz:

Zygmunt Potopianek (2013)

Bogdan Bukowczyk (2013-2016)

Jan Sęp (2016-2020)

Członkowie zarządu:
Franciszek Tereszkiewicz, Jan Sęp,  Andrzej Piotrowski, Dariusz Jurczak

Komisja rewizyjna:

       Przewodniczący: Janusz Fic

       Członkowie: Krzysztof Bęben,  Zbigniew Sobolewski

 


 

 

 

 

Prezes Marcin Janusz od 2020

 

 

 

 

Wiceprezesi:

        Tomasz Płaski  - ds. szkolenia młodzieży         

        Grzegorz Sobolewski

        Jakub Heimroth - ds. drużyny męskiej

Sekretarz: Jan Sęp

 Członkowie zarządu:   Dominik Stanisławczyk, Andrzej Hojnor

Komisja rewizyjna:

       Przewodniczący: Janusz Fic

       Członkowie: Krzysztof Bęben,  Zbigniew Sobolewski

 


 

Opracowanie: Andrzej Hojnor

Wykonanie: Andrzej Piotrowski

Sponsorzy