Sponsorzy wspierający

Partnerzy Programu

Tie Break

KARPATKI ZAGRAJĄ W PLAY OFFACH 21 marca 2022

W sobotni wieczór wszystko stało się jasne. Nasze pierwszoligowe siatkarki zrealizowały przedsezonowe założenia i po zwycięstwie nad drużyną SAN- PAJDA Jarosław 3:1 (25:19, 21:25, 25:18, 25:21) zagrają w fazie play off tegorocznego sezonu.
Brawo dziewczyny! Brawo zespół! Brawo sztab!

Już przed meczem było wiadomo, że 3 punkty mogą dać upragnione 8 miejsce w tabeli i przed ostatnią kolejką rozstrzygnąć czy krośnianki zagrają w play off-ach. nasz zespół dopiął swego. Przystąpił do spotkania bardzo skoncentrowany i po zaciętym spotkaniu pokazał swoją moc. Drużyna kontrolowała przebieg poszczególnych partii i mimo porażki w drugim secie  wywalczyła 3 punkty. Przy przegranych spotkaniach drużyn z Wieliczki i Stężycy Karpatki mogły po meczu świętować i cieszyć się z awansu do fazy pla off z ósmej pozycji.
Krośnianki rozpoczęły spotkanie bardzo pewnie. Izabela Wisz i Natalai Sławińska kończyły ataki ze skrzydeł, a zagrywka odrzucała rywalki. Pomimo kontuzji w I secie Marceliny Glinieckiej nasz zespół nie załamał się. Zastępująca ją Marta Dąbrowska rozegrała bardzo dobre spotkanie punktując rywalki atakiem i zagrywką. Przestój w II secie okazał się chwilowy i dwa kolejne pewnie wygrały Karpatki spałniając swoje marzenia o grze w ósemce tegorocznego sezonu. Na wyróżnienie zasłużył cały zespół, który swoją postawą pokazał, że potrafi walczyć i wygrywać.

MVP spotkania została rozgrywąca bardzo dobre spotkanie Natalia Sławińska.

Przed ostatnim spotkaniem w Warszawie wiadomo już, że krośnianki zagrają w I rundzie play off z zespołem Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, który jest liderem tegorocznego sezonu. Tarnowianki to trudny rywal na razie pewnie zmierzający po awans do Tauron Ligi. I fazę play off gra się do dwóch zwycięstw. Na pewno nasz zespół nie bedzie faworytem tych spotkań. Na pewno też ich nie odpuści i powalczy w każdym spotkaniu. Niespodzianki się w sporcie zrdrzają. Pierwszy mecz  zostanie rozegrany w Krośnie 2 kwietnia i oby to był dobry dzień dla Karpatek.

Nie tak udana była sobota dla drugoligowych siatkarzy. Grając u siebie z zespołem Extransu Sędziszów Małopolski ulegli po słabej grze  rywalowi 0:3 (16:25, 19:25, 20:25). Nie zmieniło to pozycji drużyny w tabeli. Nasz zespół pozostaje na 4 miejscu w tabeli grupy czwartej na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej rozgrywek. KOlejne spotkanie krośnianie rozegraja 2 kwietnia we własnej hali a ich przeciwnikiem będzie  zespół  Hutnika-Wandy Kraków.

Od piatku do niedzieli rozgrywany był w Krośnie ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek. Niestety nie udało się awansowąć nasze drużynie. Młode siatkarki zajęły 5 lokatę i pożegnały się z rozgrywkami. Poniżej prezentujemy wyniki i końcową tabelę krośnieńskiego ćwiećfinału.