Sponsorem strony internetowej jest:

Sponsorzy

   SPONSOR TYTULARNY

 

  


   SPONSORZY GŁÓWNI

   

       

    

 

     

Sponsorzy wspierający

   

 

 

 

 

dwór kombornia

 

  

 

 

 

 


   Partnerzy Programu

        Tie Break

      

         

 


    

1:0 dla Mielca w fazie play-off z Karpatkami. 24 kwietnia 2023

 

W niedzielę (23.04) w Mieście Szkła Karpatki po dwóch dniach rozgrywania meczów w Akademickich Mistrzostwach Polski podejmowały lidera 1 ligi po rundzie zasadniczej - ITA TOOLS Stal Mielec. Był to pierwszy mecz w fazie play-off pomiędzy tymi drużynami. W drużynie z Krosna zadebiutowała ich wychowanka Julia Majerska.

Pierwszy set mielczanki rozpoczęły bardzo wysoko (0:6) od trudnej zagrywki Soni Kubackiej. Przebieg całego seta toczył się pod dyktando gości (3:10). Przy stanie 9:16 Dominik Stanisławczyk poprosił o czas, po którym Maja Grodzka zdobyła punkt. Skuteczna gra liderek doprowadziła do wyniku 13:21 i o drugi czas poprosił trener krośnianek. Po drugiej przerwie punkty zdobywały tylko mielczanki. Emilia Mucha zakończyła set skutecznym atakiem. W drużynie Karpat urazu kolana doznała Julia Szczelokowa, która została „wyeliminowana” z gry. W secie tym swój debiut w pierwszej lidze zanotowała wychowanka Krosna – Julia Majerska.

Kolejną odsłonę meczu również mocno rozpoczęły zawodniczki trenera Popika (0:3; 1:8; 6:14). Karpatki zmęczone grą w AMP-ach nie mogły dorównać tempa mielczankom. Być może jeśli zespół z Mielca zgodziłby się na proponowaną zmianę terminu meczu przebieg spotkania mógłby inaczej wyglądać. Tak się jednak nie stało i mielczanki zwyciężyły w drugim secie (18:25).

 

Gospodynie podbudowane swoją grą pod koniec drugiego seta, od mocnego uderzenia rozpoczęły trzecią partię (3:0; 5:1; 10:5). O pierwszy czas w meczu dla mielczanek poprosił trener Popik. Po przerwie skuteczny krośnieński blok zatrzymał atak mielczanek (11:5). Karpatki „złapały wiatr w żagle” i skutecznie zdobywały kolejne punkty. Wiesław Popik poprosił o drugi czas przy stanie 19:12 ale po nim to krośnianki zdobywały punkty (22:12). Trener Stanisławczyk chcąc utrzymać prowadzenie przy stanie 22:15 zaprosił swoje zawodniczki na krótką rozmowę. Emilia Oktaba skutecznym blokiem zakończyła trzeci set (25:20).

Czwarty set znów skutecznie rozpoczęły krośnianki (4:0; 6:1). Jednakże mocno „podrażniony” zespół gości zabrał się za odrabianie strat (6:7). Przy stanie 8:10 Dominik Stanisławczyk przywołał do siebie Karpatki. Po czasie skuteczny atak wykonała Marcelina Gliniecka. Następne punkty zdobywały mielczanki (9:15) i o drugi czas poprosił zespół z Krosna, po którym Wiktoria Makarewicz skutecznie zaatakowała i zdobyła 10 punkt. Karpatki zbliżyły się do mielczanek na 3 punkty (15:18), jednakże tylko na krótko (15:21). W końcówce seta drużyna z Mielca kontrolowała jego przebieg i skutecznym blokiem zatrzymały atak krośnianek, kończąc tym samym mecz.

 

Rozgrywki w tej fazie play-off odbywają się do dwóch zwycięstw. Następny mecz zostanie rozegrany w sobotę (29.04) w Mielcu. Ewentualny trzeci mecz został zaplanowany na dzień później.

Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3 (13:25, 18:25, 25:20, 18:25.

MVP: Paulina Brzoska.

 

Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno: Amelia Bogdanowicz, Wiktoria Makarewicz, Julia Szczelokowa, Aleksandra Hochołowska, Emilia Oktaba, Małgorzata Kuczyńska, Izabela Dąbrowska (L), Karolina Legień, Marcelina Gliniecka, Maja Grodzka, Julia Majerska.

 

ITA TOOLS Stal Mielec: Karolina Hochołowska, Karolina Staniszewska, Katarzyna Bryda, Zuzanna Kulig, Klaudia Łyduch (L), Marta Budnik, Daria Dąbrowska, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Paulina Brzoska.
trener Wiesław Popik

 

Sponsorzy